Пішла з життя колишня керівниця Запорізької дитячої залізниці

Опубликовано 2024/05/15 - 14:26
Пішла з життя Раїса Козак

Пішла з життя Раїса Козак

Декілька днів тому на 91-ому році життя померла Раїса Козак, екс-очільниця дитячої залізниці у Запоріжжі. Про смерть повідомили вчора у соцмережах. Вона була керівницею дитячої залізниці до 2012 року. До її здобутків на цій посаді відносять покращення самої залізниці. По суті, на її керівництво припали останні роки популярності дитячої залізниці, як місця відпочинку. Детальніше – «ЗаБор».  

12 травня 2024 у віці 90 років померла Раїса Олексіївна Козак. Більшу частину свого життя вона присвятила залізниці.

Про смерть її повідомили вчора, 14 травня, у соцмережах Запорізької дитячої залізниці.

З її біографії відомо, що з 1957 по 1972 роки Раїса Олексіївна працювала черговою по станції, а потім інженером станції Запоріжжя-1 Придніпровської залізниці. Після цього (з 1972 року) її призначили начальницею дитячої залізниці, яка була (і залишається) структурним підрозділом Придніпровської залізниці. З цієї посади її змістили у 2012 році.

Також зазначимо, що у пані Раїси є син, Володимир Васильович Козак. У 2006 та 2007 роках він був народним депутатом від Партії регіонів та головою Комітету з питань транспорту та зв’язків.  У 2006-2007 та 2011-2012 роки він був генеральним директором державної адміністрації залізничного транспорту України. Під час роботи на ній його неодноразово звинувачували у порушенні тендерних процедур. За часів Януковича він з 2012 по 2014 роки обіймав посаду Міністра інфраструктури України. 

Досягнень у Раїси Козак під час роботи за залізниці зазначають багато. 

«Завдяки наполегливості Раїси Олексіївни, її відданості справі та ініціативності Запорізька дитяча невдовзі стала унікальним центром відпочинку запорожців та гостей міста, потужним осередком виховання й розвитку підростаючого покоління,» - так висловлюються про Раїсу колектив Придніпровської залізниці у соцмережах

Під керівництвом пані Козак було відкрито другу чергу дитячої залізниці, а територія збільшилася до 10 га. Було побудовано навчальні корпуси, зоокуток, музей, дендропарк та багато іншого. 

У 2004 році вона заснувала Екологічний фестиваль, участь в якому брали юні залізничники України та Європи.

Багато було зроблено для дітей: окрім профільних гуртків, працювали також музичний, танцювальний, екологічний та моделювальний.

У 2012 році під час святкування 40-річчя залізниці встановили «Поляну казок» з дерев’яними фігурами вигаданих персонажів.   Також за часів її роботи біля будівлі залізниці було розбудовано сквер.

За свою багаторічну роботу Раїсу Олексіївну відзначали багатьма нагородами, такими як: знак «Почесного залізничника», присвоєне звання «Почесний громадянин міста Запоріжжя»; Почесна грамота Міністерства транспорту України; іменний годинник начальника Придніпровської залізниці; Почесна грамота Верховної Ради України; кришталевий пам’ятний знак «Серце віддаю дітям»; орден «Відродження козацтва»; Почесна грамота обласного Центру патріотичного виховання. Також Козак стала лауреатом Першого обласного конкурсу «Запоріжанка 2006».

Щодо стану зоопарку, то проблеми почалися ще за останні роки роботи Козак. Від містян почала надходити критика щодо стану, в якому знаходять тварини. 

При наступному керівництві стан тварин у зоопарку викликав все більше занепокоєння у містян. У мережі почали публікувати жахливі фото та відео тварин, та того в яких умовах вони знаходяться. 

Під час пандемії зоопарк не працював, а у 2021 році його хотіли передати на баланс міста, бо залізниця вже не мала фінансів на її утримання.  Чиновники департаменту культури (Катерина Симонова) категорично відмовилися приймати на баланс зоопарк. Тож управлінням було запропоновано віддати тварин в інші зоопарки. Цю думку, згідно опитуванням, підтримували й більшість мешканців міста.  

З початком війни, у 2022 році частину тварин евакуювали у Львів. Інших передали по інших зоокутках.

Після Раїси Козак, новим керівником запросили Михайла Чорненького, почесного залізничника та депутата Запорізької обласної ради. За останні роки, на території залізниці закрилися кафе та дитячі атракціони.

У 2016 році перестав працювати тераріум, а також піднялися ціни на білети.

Станом на 2024 рік, на дитячій залізниці працює лише дендропарк та музей. Також зараз триває набір для юних залізничників на навчання. Незважаючи на це, для відвідувачів залізниця зачинена.  

Фото: соцмережі, архів «ЗаБор», УНІАН

Просмотров: 306. Теги: память ДЖД
Поделиться: