До 16 липня в Україні всі військовозобов'язані мають оновити свої дані в ТЦК. Однак якщо людина цього не зробить, ще й відмовиться сплачувати штрафи, то в нього можуть конфіскувати або арештувати нерухоме майно. Однак такий варіант працюватиме не у всіх випадках. Докладніше - "ЗаБор".
Нагадаємо, нещодавно "ЗаБор" писав, що після 16 липня, в українців, які не дотримаються закону та не оновлять дані в ТЦК, можуть тимчасово побавити водійських прав.
Також відомо, що таким українцям ТЦК може "виписати" штраф. Для фізичних осіб штраф може становити від 17 000 до 25 500 грн, для юридичних осіб - до 59 500 грн.
Однак якщо боржник не має коштів або не сплатить самостійно штраф протягом певного періоду часу, то на його майно можуть накласти арешт, або його арештувати. Про це
Конфіскація майна ухилянтів
Якщо військовозобов'язаний не оновить свої дані в ТЦК, то він отримає адміністративне правопорушення, але оскільки співробітники ТЦК позбавлені необхідності складати такий протокол, вони можуть одразу виписати штраф за неявку до ТЦК - його розмір варіюється залежно від багатьох факторів.
За умови, що штраф не сплачено протягом 15 днів з моменту його отримання, наступний крок - конфіскація майна - у воєнний час така процедура доступна щодо тих, хто порушує правила військового обліку.
Наприклад, квартира або будинок ухилянта опиняться під арештом і можуть бути продані на онлайн-аукціоні, з цієї суми віднімають суму штрафу, а решту грошей повертають людині. З огляду на той факт, що у виконавців є доступ до баз нерухомості, покарати саме так військовозобов'язаного порушника не складе труднощів.
Тут важливо зазначити, що за словами юристів, конфіскація майна в Україні зазвичай не застосовується, якщо сума боргу не перевищує 160 000 грн, тому, найімовірніше, спочатку заарештують і заблокують банківські рахунки. Крім того, конфіскація майна навіть за суми штрафу або боргу понад 160 000 грн іноді неможлива.
Яке майно не зможуть конфіскувати за законом:
Автомобіль теж конфіскувати не можуть, якщо він єдиний, зате співробітники ТЦК мають право оголосити порушника в розшук.
Арешт і конфіскація майна у кримінальній справі
Наступна стадія, якщо не сплачено штраф за неявку в ТЦК, військовозобов'язаного подали в розшук і\або заарештували всі його рахунки - арешт. Згідно з чинним законодавством, якщо після 16 липня виявиться, що порушник досі не прийшов до ТЦК, але отримував штрафи і не сплачував їх, під час зустрічі його може затримати поліція і доставити до ТЦК.
Кримінальну відповідальність ухилянт від мобілізації теж може отримати, але у двох випадках:
- у разі систематичного ухилення;
- якщо він пройшов ВЛК, був визнаний придатним, але відмовився від обов'язку виконувати обов'язок.
Тоді стосовно нього може бути порушено кримінальну справу за статтею "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період", покарання за нею може бути на строк від 3 до 5 років залежно від статті та тяжкості злочину.
Більше оперативної інформації читайте в нашому