У Запоріжжі головам ОСББ доручили раз на тиждень повідомляти про тих, хто відмовляється надавати свої персональні дані

Опубликовано 2024/05/29 - 20:37

Зараз у Запоріжжі проводиться так зване соціальне опитування, на основі якого формується Реєстр мешканців Запорізької області. Багато запоріжців відмовляються подавати такі дані. І от від голів ОСББ починають вимагають щотижня передавати список мешканців, що відмовляються  надавати свої персональні дані. Детальніше – "ЗаБор".

В середині квітня Запорізька міськрада,  на підставі  рішення Ради оборони Запорізької області  "Про запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Запорізькій області" доручила головам  ОСББ та квартальним здійснювати обхід мешканців та збирати їх персональні дані пропонуючи заповнити Анкету соціального опитування.

Розпорядження про проведення такого опитування в.о.мера Запоріжжя Анатолій Куртєв підписав ще 5 квітня 2024 року. 

Зазначалося, що збір персональних даних "фіксуватимуть з вашої згоди, якщо дасте, заповнивши відповідну форму". 

Метою такого рішення, як вказувала міська влада, є наповнення інтерактивної бази "Реєстр населення Запорізької області", завдяки якій здійснюватимуться захист державної та громадської безпеки, запобігатимуться заворушення та злочини, вивчатимуться соціальні потреби громадян тощо. Принаймні так пояснює цю ініціативу Запорізька міська влада.

Водночас чимало запоріжців, переважно чоловічої статі, відмовляються надавати свої персональні дані та заповнювати Анкети соціального опитування.

Серед представників ОСББ та квартальних також немає єдиної позиції щодо виконання цього доручення. Частина голів ігнорують його, посилаючись на недосконалість нормативної бази та відсутність відповідних повноважень. Чимало голів ОСББ ігнорують навіть наради районних адміністрацій, на яких обговорюється це питання.

Тим часом Запорізька міська влада вкотре розіслала головам ОСББ, квартальним та вуличним комітетам  доручення, в якому вимагає активізувати роботу із заповнення та передачі Анкет соціального опитування. Крім того, в районних адміністраціях вимагають регулярно  повідомляти про мешканців, які відмовляються заповнювати такі анкети. Зокрема, голів ОСББ та квартальних  Шевченківського району Запоріжжя просять передавати списки тих, хто не хоче надавати свої персональні дані, - щосереди.

Проте, достеменно не відомо, якою буде (й чи буде як така) відповідальність за ігнорування такого доручення з боку голів ОСББ та квартальних. Також не зрозуміло, чи передбачена будь-яка відповідальність для мешканців квартир та приватних будинків, котрі й надалі відмовлятимуться вносити свої персональні дані до Анкет соціального опитування.

Просмотров: 12972. Теги: ЖКХ ОСББ Военная администрация
Поделиться: