Близько 1 млн українських чоловіків перебувають за межами державних реєстрів і не оновлювали свої дані з 18 травня, як того вимагає закон про мобілізацію. В Верховній Раді розглядають варіант, як вивести їх із "тіні" і дати чоловікам альтернативний варіант рішення. Детальніше - "ЗаБор"
Мільйон українських чоловіків за попередніми даними ховається від мобілізації. Офіційно вони не працюють, не навчаються та не перебувають у статусі людей з інвалідністю.
Про таку ситуацію розповів голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, якого цитує ІСТV.
"Як працювала мобілізація? Вона працювала переважно за офіційними реєстрами. Тобто в процесі аналізу мобілізаційного резерву та потенціалу ми виявили, наприклад, що менше мільйона чоловіків призовного віку – це люди, про яких держава не знає нічого, крім ідентифікаційного коду", — пояснив нардеп.
Наталуха зауважив, що такі люди не перебувають у списках приватних підприємців чи найманих працівників. Деякі навмисне звільняються з роботи, щоб сховатися від держави, що, безумовно, згубно впливає на українську економіку. За словами політика, економічне бронювання є інструментом, здатним виправити цю проблему.
У Верховній Раді розглядають можливість запровадження економічного бронювання, що дозволить підприємствам самостійно обирати співробітників та їх кількість, за якими закріплюється бронь щодо мобілізації. Натомість за кожного такого працівника керівництво робитиме щомісячний внесок до державної скарбниці.
Як буде діяти ТЦК, після вийде двомісячний термін для оновлення даних:
✍З 16 липня ТЦК буде направляти повістки на останнє відоме місце реєстрації військовозобов’язаного, який не оновив дані.
Після двох повісток, які не прийме військовозобов'язаний, можливо застосування адміністративного затримання, пояснила відома адвокатка.