Екснардеп Медведчук заволодів залізорудним комбінатом на окупованій частині Запорізької області - ЗМІ

Опубликовано 2023/12/25 - 12:35

Запорізький залізорудний комбінат, який розташований в Дніпрорудному, знаходиться під окупацією росії фактично від самого початку повномасштабного вторгнення. Як заявляють журналісти-розслідувачі, зараз ним заволодів колишній український нардеп та кум Путіна Віктор Медведчук. Тепер зі здобутої на комбінаті руди, у рф виплавляють сталь для російських танків. Докладніше - "ЗаБор".

Про це йдеться у розслідуванні проєкту "Система" від "Радіо Свобода" та телеканалу "Настоящее время".

У розслідуванні повідомляють, що захопленим росією Запорізьким залізорудним комбінатом управляє фірма, пов'язана із кумом Володимира Путіна, колишнім українським депутатом Віктором Медведчуком. Зі здобутої руди виплавляють сталь для російських танків.

Варто зазначити, що Запорізький залізорудний комбінат (ЗЖРК) – одне із найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України. Захопивши комбінат у 2022 році, російська влада призначила адміністратором підприємства фірму "Індустріальні інновації". За інформацією журналістів-розслідувачів проєкту "Система", у жовтні 2023 року 49 відсотків цієї компанії отримав юрист Олександр Баримов, який тісно пов'язаний з іншими російськими проєктами Медведчука.

До повномасштабного вторгнення росії в Україну комбінат постачав половину своєї продукції до Європи, а контролювали його словацька "Minerfin" та структури українського олігарха Ріната Ахметова. У 2022 році захоплений російською владою комбінат перейменували з "Запорізького" на "Дніпрорудненський".

Після окупації Запорізький залізорудний комбінат став постачати залізну руду на заводи, що входять до "Південного гірничо-металургійного комплексу", який є постачальником сталі для "Уралвагонзаводу" – виробника танків та бронетехніки для російської армії.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 24010. Теги: ЗЖРК
Поделиться: