В Запоріжжі депутати, які вимагали проведення сесії та відставки Куртєва, отримували погрози дітям - голова ЗОВА (відео)

Опубликовано 2024/04/25 - 11:42

Цього тижня депутати міської ради Запоріжжя виступили проти Анатолія Куртєва на посаді секретарі. Вчора на сесії вони ухвалили рішення звільнити його, а на його місце обрали Регіну Харченко. Так, після закінчення сесії голова Запорізької ОВА розповів, що депутати, які вимагали проведення сесії, отримували погрози звільнення, а також погрози.... дітям.  Окрім цього Федоров прокоментував питання можливого введення військової адміністрації в Запоріжжі. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, що "ЗаБор" першим зі ЗМІ повідомив, що на наступній сесії міськради можуть обрати нового секретаря міськради (а за сумісництвом - і в.о.мера).  За попередньою інформацією, Офіс Президента затвердив кандидатуру депутата Регіни Харченко.

У вівторок, 22 квітня, фракція "Слуга народу" в міській раді оперативно зібралась, щоб заслухати звіт голови фракції Регіни Харченко. А після цього зібралися знову і вже без неї обрали нового голову. Цікаво, що причиною її зміщення в офіційному документі вказано - недовіра через участь у переговорах щодо припинення повноважень Анатолія Куртєва. 

У середу, 23 квітня, Регіна Харченко на своїй сторінці в соцмережі опублікувала пост, де звинуватила міську владу, а безпосередньо Анатолія Куртєва у бездіяльності. За її словами, в.о.мера постійно блокує проведення сесій міськради для ухвалення важливих для Запоріжжя рішень. такі ж пости опублікували й інші депутати міськради.

Нагадаємо, вчора зранку, 24 квітня, Анатолій Куртєв повідомив, що направив власне звернення до Президента України через тиск голови ЗОВА Івана Федорова, де також звинувачує його в намаганні здійснити політичний переворот в місті. Пізніше сам Федоров прокоментував цю заяву заявивши, що він пропонував Куртєву особисто зустрітись і все обговорити, однак зустрічі так і не відбулось. Він також розповів, що вони спілкувалися з ним телефоном, але ці розмови були емоційними й не несли конструктиву. 

Однак сесію депутати все ж змогли провести й проголосували "ЗА" звільнення Анатолія Куртєва. На посаду секретаря міської ради Запоріжжя призначили депутатку Регіну Харченко. Також було звільнено трьох заступників міського голови.

Після закінчення позачергового засідання міської ради Запоріжжя, новообрана секретар міськради Регіна Харченко та голова Запорізької ОВА Іван Федоров провели спільний брифінг.

Очільник області розповів, що на сесії були депутати від усіх фракцій й, що вони одностайно відправили Анатолія Куртєва у відставку та обрали Регіну Харченко замість нього. 

До того ж він заявив про погрози, які надходили депутатам. За словами Федорова, депутати, які прийшли на вчорашню сесію і навіть ті, хто не прийшов отримували погрози звільнення. Очільник області запевняє, що були погрози навіть дітям депутатів.

"Я вдячний абсолютно всім депутатам, які брали участь у сесії, які показали свою позицію. Не дивлячись на залякування, які мали місце. На те, що були погрози звільнення. На те, що були погрози дітям. Всі прийшли й висловили свою позицію. Ті депутати, які проявили бажання приходити в сесійний зал, а також частково ті, хто не прийшов сьогодні (24 квітня - ред.). Вони не прийшли, або прийшли всупереч погрозам, всупереч залякуванням, всупереч якимось страшилкам, які малювались. Я думаю, що це буде предмет дослідження не ЗМІ, а того, як не має бути", - заявив голова Запорізької ОВА.

Також Федоров прокоментував своє подання до Президента України щодо створення міської військової адміністрації в Запоріжжі.

"Це не перше подання, яке було зроблене, вони робились й раніше. Я дійсно вважаю, що актуальність військової адміністрації на сьогодні, на сьогоднішній ранок (24 квітня - ред.) вона була. Що стосується подальших дій, то я дуже сподіваюсь, що той колектив, який було призначено депутатами міської ради, точно покаже свій результат і потім рішення буде приймати вище керівництво нашої держави. Я думаю, що у всіх нас немає часу на "розкачку", всі ми маємо показувати результат швидко", - заявив Іван Федоров на брифінгу.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 411. Теги: Федоров Иван Регина Харченко Куртев Анатолий
Поделиться: