В Запоріжжі прокуратура може подати до суду на міську раду через рішення про закриття шкіл

Опубликовано 2024/07/01 - 14:17

В Запоріжжі триває скандальна оптимізація навчальних закладів міською владою. Так, стало відомо, що активісти подали на рішення міської ради скаргу в прокуратуру. Якщо порушення міської влади, на які позиваються активісти, підтвердяться, то прокуратура може подати на мерію до суду. Докладніше - "ЗаБор".

Скаргу до прокуратури подав "Запорізький центр розслідувань" ще 14 червня. У зверненні до правоохоронців активісти заявляють, що міська рада Запоріжжя порушила інтереси держави, права мешканців громади та, зокрема, дітей. 

Серед порушень, які вказують активісти:

- проєкти не були попередньо розглянуті бюджетною комісією;
- пояснювальні записки проєктів не містили чітких обґрунтувань рішень, інформацію про наявність та місткість укриттів в “збільшених” школах, умови про навчання після реорганізації тощо;
- відсутність інформації про стан та якість укриттів у школах, які закрили, і тих, які “збільшили”.

Так, в "ЗЦР" повідомляють, що прокуратура розпочала процедуру встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави у суді. Там вивчають обставини справи й шукають, чи було порушено закони України й права мешканців Запоріжжя. Якщо такі порушення знайдуть, будуть вирішувати, чи подавати позов на міську раду до суду.

Варто також зазначити, що міська влада запустила своє онлайн-опитування замість громадських слухань, де ініціатором вказали волонтерку Валерію Морозову, яка у мережі активно виступала проти такої заміни. Після цього активістка прокоментувала цю ситуацію в соцмережі та звинуватила в.о.мера Регіну Харченко в маніпуляціях.

"Запорізька міська рада ухвалила рішення про ліквідацію 14 закладів освіти, проігнорувавши ініціативу містян про проведення громадських слухань. Натомість розпорядженням т.в.о. міського голови Regina Harchenko організовано маніпулятивне онлайн-опитування, яке не дає навіть можливості висловити незгоду з закриттям шкіл та садочків. Громадська Рада при виконавчому комітеті Запорізької міської ради., яка мала б захищати інтереси містян, заблокована управлінням внутрішньої політики міськради. Це створює умови імітації демократії та порушення прав запоріжців на висловлення власної позиції при прийнятті важливих рішень", - йдеться в заяві Морозової.

Що відомо про скандальну "оптимізацію" шкіл у Запоріжжі?!

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 556. Теги: оптимизация школа
Поделиться: