На закриття шкіл у Запоріжжі відреагував освітній омбудсмен України: подробиці

Опубликовано 2024/06/04 - 13:45

В Запоріжжі тривають дискусії щодо резонансної та скандальної ініціативи міської влади щодо закриття 28 шкіл. Місцеві активісти та батьки школярів виступають категорично проти таких дій влади. Так, на резонансну ситуацію відреагував омбудсмен України з питань освіти й заявив, що направив звернення до в.о.мера Регіни Харченко. Докладніше - "ЗаБор".

Тепер стало відомо, що освітній омбудсмен Сергій Горбачов направив офіційний лист в.о.мера Запоріжжя Регіні Харченко щодо реорганізації закладів середньої освіти у Запоріжжі. Про це він повідомив батькам учнів запорізьких шкіл у відповідь на їх звернення у мережі. 

"Така ситуація плюс-мінус по всій країні: бо освітня мережа загалом неефективна, не забезпечує дійсну якість освіти. Її реорганізація - вкрай необхідний і неуникнений процес. І я дуже негативно ставлюся до політичних ігрищ на освіті та розвішування ярликів. Якщо у тебе є факти про "відмивання коштів" - пиши заяву до поліції. Якщо ж йдеться про таку складну та об'єктивно необхідну річ як реорганізація освітньої мережі - треба ставити безліч запитань - і докладно розбиратися з відповідями. Саме це я і зробив: до Запорізької міськради надіслано запит із відповідними запитаннями", - написав в коментарях до посту запорізького журналіста.

В коментарі Горбачов додав електронну версію свого звернення, яке надіслав Харченко.

У офіційному документі посадовець просить очільницю мерії навести чинні підстави щодо проведення відповідної реорганізації запорізьких шкіл, яке, по суті, є закриттям навчальних закладів. 

Також у звернення Сергій Горбачов вимагає надати відповіді на цілу низку питань щодо цієї ситуації. Серед них такі:

- результати демографічного аналізу стану освітньої мережі;
- як будуть використовувати матеріально-технічну базу реорганізованих шкіл;
- де візьмуть гроші на освіту, якщо державної субвенції таки виявиться недостатньо;
- як саме інформували громаду про реорганізацію;
- які переваги отримають від реорганізації учні;
- як буде забезпечено права вчителів реорганізованих шкіл. 

Крім того, освітній омбудсмен просить надати список навчальних закладів, які запорізька міська влада планує "реорганізувати".

Що відомо про "оптимізацію" шкіл у Запоріжжі?!

Нагадаємо, раніше з'явилась інформація про закриття цілого ряду шкіл у Запоріжжі та переведення дітей до інших навчальних закладів. Так, наприклад, батьки гімназії №21 у зверненні, яке надіслали "ЗаБору" заявили, що їх дітей хочуть перевести до школи, яка знаходиться за 2,5 км. Тоді в мерії (неофіційно) розповіли "ЗаБору", що про закриття шкіл поки що не йде мова, наразі вони розглядають питання розподілу дітей по навчальних закладах, які мають підготовлені укриття.

А голова Запорізької ОВА пояснив, причина в тому, що в класах недобір учнів, адже багато хто з дітей виїхав Запоріжжя, й щоб компенсувати цей недобір з міського бюджету влада мала б виділити більше ніж 1 мільярд гривень.Більше того Федоров заявив, що Запоріжжя - "місто-банкрут". Однак цю його заяву не підтверджує жоден депутат міської ради, з якими вдалось поспілкуватись "ЗаБору".

Також "ЗаБор" писав, що 24 травня на сайті міської ради з'явились офіційні проєкти рішень щодо закриття запорізьких гімназій №30 та №39. Згідно з документами гімназію №30 хочуть приєднати до гімназії №62, а гімназію №39 до гімназії №94. Як зазначають у пояснювальних записках до проєктів рішень, обидві гімназії, №№30 та 39, мають меншу "мережу класів" та "потужність". Таким об'єднанням влада хоче оптимізувати навчальні заклади Запоріжжя аби зберегти бюджетні кошти, йдеться в документах.

А минулого тижня, 29 травня, в міській раді Запоріжжя пройшла зустріч з освітянами та директорами запорізьких шкіл щодо оптимізації навчальних закладів. Там голова міського департаменту заявила, що вони планують "тимчасово" закрити 28 шкіл й аргументувала все тим, якщо в класах буде недобір, то з бюджету потрібно буде сплатити на зарплати 238 млн грн, яких просто немає. Водночас активістка Катерина Звєрєва каже, що оптимізація не допоможе з цим питанням, адже є схожі приклади з інших міст. Але є варіанти, як не закривати школи й поповнити класи.

Вже цими вихідними, 1 та 2 червня, активісти збирали підписи про проведення громадських слухань щодо "оптимізації" шкіл. За словами активістів, вони зібрали вчетверо більше підписів ніж потрібно було й вже зареєстрували документ в канцелярії міської ради.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 6337. Теги: школа оптимизация Регина Харченко
Поделиться: