На сесії депутати міськради підтримали закриття 13 навчальних закладів Запоріжжя (відео)

Опубликовано 2024/06/05 - 16:24

Сьогодні, 5 червня, пройшло засідання міської ради Запоріжжя, серед питань які розглядали, була скандальна оптимізація навчальних закладів. Так, депутати підтримали "реорганізацію", яка по суті є закриттям, 13 шкіл та дитячих садочків міста і їх приєднання до інших навчальних закладів. Докладніше - "ЗаБор".

Рішення щодо закриття 13 навчальних закладів Запоріжжя підтримали більшість депутатів міської ради.

Цікаво, що "оптимізацію" гімназій №30 та №39 депутати розглядали в переліку основних питань сесії. А от проєкти рішень щодо закриття інших 11 навчальних закладів розглядали в додаткових питаннях.

Як передає кореспондент "ЗаБор", який був присутній на сесії міської ради, депутата Інну Пенчук зняли з голови комісії з освіти після того, як вона фактично підтримала батьківські комітети, які виступають проти закриття шкіл.

За словами активістів, з якими поспілкувався кореспондент "ЗаБор", проєкти рішень щодо закриття 11 шкіл та садочків Запоріжжя, які з'явились на сайті міської ради вчора, 4 червня, навіть не пройшли комісії, а одразу були подані до розгляду депутатами.

Що відомо про скандальну "оптимізацію" шкіл у Запоріжжі?!

Нагадаємо, раніше з'явилась інформація про закриття цілого ряду шкіл у Запоріжжі та переведення дітей до інших навчальних закладів. Так, наприклад, батьки гімназії №21 у зверненні, яке надіслали "ЗаБору" заявили, що їх дітей хочуть перевести до школи, яка знаходиться за 2,5 км. Тоді в мерії (неофіційно) розповіли "ЗаБору", що про закриття шкіл поки що не йде мова, наразі вони розглядають питання розподілу дітей по навчальних закладах, які мають підготовлені укриття.

А голова Запорізької ОВА пояснив, причина в тому, що в класах недобір учнів, адже багато хто з дітей виїхав Запоріжжя, й щоб компенсувати цей недобір з міського бюджету влада мала б виділити більше ніж 1 мільярд гривень.Більше того Федоров заявив, що Запоріжжя - "місто-банкрут". Однак цю його заяву не підтверджує жоден депутат міської ради, з якими вдалось поспілкуватись "ЗаБору".

Також "ЗаБор" писав, що 24 травня на сайті міської ради з'явились офіційні проєкти рішень щодо закриття запорізьких гімназій №30 та №39. Згідно з документами гімназію №30 хочуть приєднати до гімназії №62, а гімназію №39 до гімназії №94. Як зазначають у пояснювальних записках до проєктів рішень, обидві гімназії, №№30 та 39, мають меншу "мережу класів" та "потужність". Таким об'єднанням влада хоче оптимізувати навчальні заклади Запоріжжя аби зберегти бюджетні кошти, йдеться в документах.

А минулого тижня, 29 травня, в міській раді Запоріжжя пройшла зустріч з освітянами та директорами запорізьких шкіл щодо оптимізації навчальних закладів. Там голова міського департаменту заявила, що вони планують "тимчасово" закрити 28 шкіл й аргументувала все тим, якщо в класах буде недобір, то з бюджету потрібно буде сплатити на зарплати 238 млн грн, яких просто немає. Водночас активістка Катерина Звєрєва каже, що оптимізація не допоможе з цим питанням, адже є схожі приклади з інших міст. Але є варіанти, як не закривати школи й поповнити класи.

Вже цими вихідними, 1 та 2 червня, активісти збирали підписи про проведення громадських слухань щодо "оптимізації" шкіл. За словами активістів, вони зібрали вчетверо більше підписів ніж потрібно було й вже зареєстрували документ в канцелярії міської ради.

Нагадаємо, вчора, 4 червня, на резонансну ситуацію із "оптимізації" навчальних закладів відреагував омбудсмен України з питань освіти й заявив, що направив звернення до в.о.мера Регіни Харченко.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2154. Теги: сессия школа детский сад
Поделиться: