В Запоріжжі міська влада замість громадських слухань щодо оптимізації шкіл вирішила провести онлайн опитування

Опубликовано 2024/06/18 - 17:09

В Запоріжжі вже близько місяця триває скандальна оптимізація міських навчальних закладів. На початку червня активісти зібрали підписи у батьків щодо проведення громадських слухань з цього питання й направили документи в мерію. Однак через декілька днів після цього засідання міськради підтримало закриття 13 навчальних закладів. А зараз "ЗаБору" стало відомо, що міська влада збирається провести громадські слухання в форматі...онлайн опитування на сайті.

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що 1 та 2 червня, активісти збирали підписи про проведення громадських слухань щодо "оптимізації" шкіл. За словами активістів, вони зібрали вчетверо більше підписів ніж потрібно було й вже зареєстрували документ в канцелярії міської ради.

Однак не дочекавшись проведення слухань, вже 5 червня на черговій сесії міської ради депутати підтримали рішення про оптимізацію 13 навчальних закладів Запоріжжя.

Тепер стало відомо, що замість проведення громадських слухань міська влада Запоріжжя вирішила провести онлайн опитування на сайті мерії. Про це розповідала вчора в.о.мера Регіна Харченко на зустрічі з журналістами , а сьогодні, 18 червня, в прес-службі мерії підтвердили "ЗаБору", що це опитування пройде на сайті мерії.

Заміну слухань опитуванням міська влада пояснює безпековою ситуацією. Вони не можуть зібрати стільки людей в одному місті. При цьому ідею того, як проходили громадські слухання щодо бюджету в грудні 2023 одночасно онлайн і офлайн, міська влада не бере до уваги.

За їх словами, на слухання з бюджету прийшло близько 100 людей, а от якщо на слухання прийдуть представники всіх батьківських колективів шкіл, то їх просто неможливо буде вмістити.

Тут варто зазначити, що факт проведення громадських слухань передбачає, що на зустрічі представники влади мають вислухати пропозиції громадськості щодо цього питання, а потім винести їх на голосування на сесії міської ради. Однак яким чином громадськість зможе висловити пропозиції в онлайн опитуванні - не зовсім зрозуміло.

Що відомо про скандальну "оптимізацію" шкіл у Запоріжжі?!

Нагадаємо, раніше з'явилась інформація про закриття цілого ряду шкіл у Запоріжжі та переведення дітей до інших навчальних закладів. Так, наприклад, батьки гімназії №21 у зверненні, яке надіслали "ЗаБору" заявили, що їх дітей хочуть перевести до школи, яка знаходиться за 2,5 км. Тоді в мерії (неофіційно) розповіли "ЗаБору", що про закриття шкіл поки що не йде мова, наразі вони розглядають питання розподілу дітей по навчальних закладах, які мають підготовлені укриття.

А голова Запорізької ОВА пояснив, причина в тому, що в класах недобір учнів, адже багато хто з дітей виїхав Запоріжжя, й щоб компенсувати цей недобір з міського бюджету влада мала б виділити більше ніж 1 мільярд гривень. Більше того Федоров заявив, що Запоріжжя - "місто-банкрут". Однак цю його заяву не підтверджує жоден депутат міської ради, з якими вдалось поспілкуватись "ЗаБору".

Також "ЗаБор" писав, що 24 травня на сайті міської ради з'явились офіційні проєкти рішень щодо закриття запорізьких гімназій №30 та №39. Згідно з документами гімназію №30 хочуть приєднати до гімназії №62, а гімназію №39 до гімназії №94. Як зазначають у пояснювальних записках до проєктів рішень, обидві гімназії, №№30 та 39, мають меншу "мережу класів" та "потужність". Таким об'єднанням влада хоче оптимізувати навчальні заклади Запоріжжя аби зберегти бюджетні кошти, йдеться в документах.

А минулого тижня, 29 травня, в міській раді Запоріжжя пройшла зустріч з освітянами та директорами запорізьких шкіл щодо оптимізації навчальних закладів. Там голова міського департаменту заявила, що вони планують "тимчасово" закрити 28 шкіл й аргументувала все тим, якщо в класах буде недобір, то з бюджету потрібно буде сплатити на зарплати 238 млн грн, яких просто немає. Водночас активістка Катерина Звєрєва каже, що оптимізація не допоможе з цим питанням, адже є схожі приклади з інших міст. Але є варіанти, як не закривати школи й поповнити класи.

Нагадаємо, 4 червня, на резонансну ситуацію із "оптимізації" навчальних закладів відреагував омбудсмен України з питань освіти й заявив, що направив звернення до в.о.мера Регіни Харченко.

Варто зазначити, що після проведення чергової сесії, яка відбулась 5 червня, в.о.мера Запоріжжя Регіна Харченко вперше офіційно прокоментувала ситуацію з "оптимізацією" шкіл. Тоді вона зазначила, що такі рішення є необхідними, бо стан освіти в місті у критичному стані. За її словами, це не забаганка міської влади, а пряме завдання від Міністерства освіти та науки України.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3963. Теги: оптимизация школа
Поделиться: