В Запоріжжі, згідно з постановою Кабміну, під час уроків укриття у школах будуть доступні тільки для учнів та вчителів

Опубликовано 2024/02/20 - 14:37

В Запоріжжі обласна та міська влада активно говорять про впровадження змішаної форми навчання, яку хочуть ввести вже цього навчального року. За даними ЗОВА, 82% укриттів в Запорізькій області нібито вже повністю або частково готові. Влада наголошує, що це укриття не тільки для школярів та вчителів, а кожен мешканець може їх використовувати. Але...згідно з новою постановою Кабміну, під час навчання укриття в школах будуть доступні лише для учнів і вчителів. Докладніше - "ЗаБор".

Під час навчання офлайн укриття закладів освіти будуть доступні тільки для учасників освітнього процесу. Коли освітній процес не здійснюється, то укриття доступні для всіх охочих. Про це повідомив освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.

"Звертаємо увагу учасників освітнього процесу, керівників закладів освіти та громадськості, що внесено зміни до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд із фонду та ведення його обліку (далі – Порядок). Зміни затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 р. № 1331 “Деякі питання ведення обліку об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту”. Відповідно до пункту 3-1 Порядку, укриття закладів освіти під час здійснення освітнього процесу за очною формою здобуття освіти доступні тільки для учасників освітнього процесу", - йдеться в заяві омбудсмена.

Відповідаючи на запитання, чи працюватимуть укриття у закладах освіти у неробочий час, приміром, вночі чи у вихідні, Горбачов повідомив, що "коли освітній процес не здійснюється, то укриття доступні для всіх охочих".

Нагадаємо, в Запоріжжі почали активно обговорювати питання переходу школярів на змішану форму навчання. Місяць тому в мерії Запоріжжя відбулась нарада щодо впровадження змішаної форми. За заявою влади там, батьківські комітети зробили висновок, що цього навчального року, діти сісти за парти не зможуть.

Після призначення на посаду голови Запорізької ОВА Іван Федоров на нараді заявив, що одним із пріоритетних завдань на новій посаді вважає відновити в Запорізькій області навчання в школах з 1 вересня 2024 року. Однак пізніше на брифінгу із журналістами він уточнив, що перехід на змішане навчання може розпочатись вже цього навчального року.

Цікаво, що міська влада на презентації укриттів в школах 101 та 110, робила акцент, що це укриття для всіх відкриті і вони не тільки для школярів.

Міська влада Запоріжжя вже офіційно підтвердила те, що в місті планують побудувати підземну школу. Цей проєкт вже погоджений Міністерством освіти. Відомо, що перша підземна школа у Запоріжжі буде в Хортицькому районі. А голова ЗОВА в нещодавньому інтерв'ю взагалі зробив заяву, що у Запоріжжі підземні школи вже будуть до 1 вересня цього року

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 581. Теги: укрытия школа Кабмин
Поделиться: