В Запоріжжі за допомоги нардепів зробили укриття одразу у двох школах (фото, відео)

Опубликовано 2024/02/14 - 11:45

Укриття у двох школах у двох районах міста Запоріжжя зробили в рамках благодійного проєкту FreedomSpace. На це витратили сумарно 5,4 млн гривень, що було дешевше, ніж багато реконструкцій, які проходять за бюджетний кошт.  Детальніше - "ЗаБор".

Вчора, 13 лютого,  для журналістів організували невеличкий тур по двох навчальних закладах, де левова частина грошей на реконструкцію залучалася з не бюджетних  коштів.

Як розповів Павло Мельник (народний депутат, голова обласної організації «Слуга Народу»), вони з іншими запорізькими нардепами залучили для реконструкції благодійний фонд  FreedomSpace свого колеги Андрія Богданця.

Як розповів Павло Мельник, Андрій сам має бойовий досвіт і був на фронті з 2014 року. В часи повномасштабного вторгнення, він за кошти міжнародного донора, в рамках благодійного проєкту FreedomSpace, вже зміг облаштувати більше 30 укриттів у школах та дитячих садочках по всій Україні: від Тернополя та Хмельницького до Харкова та Запоріжжя.

В Запоріжжі на округах нардепів Сергія Штепи (школа №101) та Геннадія Касая (школа №110)  були обрані школи, в яких і реалізували цей проєкт. 

Вже на презентації проектів для журналістів, заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Васюк розповів, що і запорізька мерія долучилася до цих реконструкцій. Так, вони проводили реконструкцію системи вентиляції, вхід і вихід в укриття. Так, на відбудову укриттів витратили приблизно 2,7 млн в одній школі і таку ж суму в іншій. А от мерія у цій сумі вклалася у 101-ій школі приблизно на 400 тисяч гривень і у 110-ій на 300 тисяч.

У школі №101 навчається 823 дітей, укриття ж може вмістити 270, повідомили в мерії. До речі, тут є можливість ще розширити приміщення за рахунок реконструкції інших підвальних приміщень. Загалом кількість людей, які можна буде вмістити буде приблизно - 500.

Так, міська влада наголошує, що під час тривоги в укриття може прийти кожна людина, а тільки діти.

До речі у школі в Шевченківському районі Андрія Богданця та представників мерії зустрічали іграми. Самого депутата одразу посадили за стіл, де він грав у «ходилку» по мапі України. А за кожний невірний хід ,він повинен був виконувати бажання. Так, він змушений був зізнатися дітям, про що мріяв у дитинстві та мріє зараз. Так, коли був школярем він мріяв стати… публічною людиною (от авт. – мрія здійснилася, якщо що). А от зараз бажає, як і більшість українців одного – миру та нашої перемоги. 

Для журналістів Андрій Богданець розповів, що: «в укриттях ми не просто штукатуримо стіни, а запроваджуємо нову філософію безпеки. Встановлюємо нові меблі, дитячі килимки, зручні крісла, м’які іграшки, кінопроектори. Наша мета – повернути українським дітям дитинство, вкрадене окупантами. Навіть під час тривоги діти повинні почуватися комфортно і продовжувати навчання. А після війни укриття продовжать слугувати для навчання або розваг», – каже засновник проєкт.

В школі №110 представників мерії та депутата зустрічали танцями дитячого колективу школи та короваєм.

Так, ця школа є одночасно і дитячим садком. Тут навчаться 469 дітей у школі та 72 у дитячому садку. Андрій Богданець був здивований такому поєднанню і каже, що такого ще не бачив по Україні.  Також його вразив стадіон, який відкрили на території школи вже за часів війни і де зараз за слів директора Аркадія  Демченко замається одразу три футбольні школи на одному із полів.

У 110-ій школі укриття можуть вмістити 200 людей. А розширити приміщення укриттів можна ще приблизно на 300.

Прокоментував реконструкцію укриттів і секретар міськради, який зараз знаходиться у відрядженні в Японії.

«За сприяння народних депутатів Геннадія Касая, Павла Мельника та Сергія Штепи, фонд Андрія Богданця звернув увагу і на Запоріжжя. Завдяки нашій співпраці безпечні простори з капремонтом, меблями і потужною вентиляцією тепер є і в укриттях запорізьких гімназій № 101 та 110.Дякуємо усім, хто долучається до створення безпекових умов для наших діточок. Впевнені, що попереду в нас ще багато вдалих спільних проектів», - заявив на своєму каналі в.о.мера Анатолій Куртєв.

Просмотров: 2124. Теги: укрытия Мельник Павел Штепа Сергей Касай Геннадий школа
Поделиться: