В Запоріжжі перші підземні школи планують відкрити вже до 1 вересня - Федоров

Опубликовано 2024/02/17 - 10:56

Міська влада Запоріжжя вже офіційно підтвердила те, що в місті планують побудувати підземну школу. Цей проєкт вже погоджений Міністерством освіти. Відомо, що перша підземна школа у Запоріжжі буде в Хортицькому районі. А голова ЗОВА зараз робить заяву, що у Запоріжжі підземні школи вже будуть до 1 вересня цього року.  Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, ще в січні в ЗМІ з'являлась інформація, що в Запоріжжі розглядають будівництво першої підземної школи. Тоді, посилаючись на слова директорки департаменту освіти Юлії Погребняк, ЗМІ повідомляли, що цей проєкт можуть реалізувати за підтримки та кошти Литви вже до кінця цього року. 

Так, під час презентації нових укриттів у двох запорізьких школах, що відкрили за рахунок небюджетних коштів,  "ЗаБор" поспілкувався із заступником міського голови Анатолієм Васюком з приводу цього проєкту. Посадовець підтвердив, що в Запоріжжі й справді будуть будувати підземну школу. Він заявив, що цей проєкт вже погоджений Міністерством освіти та науки України.

"Ми цей проєкт розглядаємо, фактично він Міністерством освіти вже погоджений. У нас декілька локацій, але основна, якщо казати про той, що за участі Латвії, то зараз у нас йдуть перемовини та проєктування саме з проєктувальниками європейського рівня", - заявив Васюк.

За його словами, перша школа буде в Хортицькому районі Запоріжжя. "Інші проєкти, які ми теж розглядаємо, їх два - це Вознесенівський район. Ще в нас два проєкти є й саме підземні школи вільного призначення, 2 тисячі квадратів. Це десь близько на тисячу дітей", - поділився деталями заступник міського голови.

Новий очільник ЗОВА Іван Федоров в інтерв'ю "Укрінформу" заявив, що перші підземні школи будуть відкриті вже 1 вересня. За його словами, організації навчання дітей в укриттях, як це зараз відбувається у Харкові, заважає лише "небажання чиновників". Тому потрібно знайти рішення для безпечного освітнього процесу на території Запоріжжя.

"Завдання просте: є скількись шкіл, скількись укриттів готових, є ті, які потрібно зробити, побудувати підземні школи. Чому Харків зміг, а Запоріжжя ні? До 1 вересня у Запоріжжі будуть підземні школи", - зазначив Федоров.

Він розповів, що у березні у місті планують відкрити близько 50 шкіл. За місяць хочуть відкрити ще більше.

"Завдання одне: 1 вересня усі діти мають вийти у змішану систему освіти. Ті, хто виїхали, продовжать онлайн", - додав чиновник.

"Зробимо підземні школи. Працюємо тепер над локаціями, дві чи три їх буде. Навіщо це? Бо ніхто не знає, скільки триватиме війна. Ми були в Гельсінкі, були в укриттях – вони в наддосконалому стані. Там використовують їх як спортзали, як майданчики для навчання", - розповів Федоров.

Нагадаємо, в Запоріжжі почали активно обговорювати питання переходу школярів на змішану форму навчання. Нещодавно в мерії Запоріжжя відбулась нарада щодо впровадження змішаної форми. Як виявилось, найбільш проблемним питанням є забезпечення харчуванням пільгових категорій дітей. В мерії заявили, що тільки розробка варіанту вирішення цієї проблеми займе 45 днів. За цією заявою батьківські комітети зробили висновок, що цього навчального року, діти сісти за парти не зможуть.

Після призначення на посаду голови Запорізької ОВА Іван Федоров на нараді заявив, що одним із пріоритетних завдань на новій посаді вважає відновити в Запорізькій області навчання в школах з 1 вересня 2024 року. Однак пізніше на брифінгу із журналістами він уточнив, що перехід на змішане навчання може розпочатись вже цього навчального року.

Також в ЗОВА анонсували "унікальний проєкт безпечної школи" спільний із Мінцифри. Пізніше очільник ОВА заявив, що цей проєкт будуть впроваджувати на території саме Запоріжжя й вже найближчим часом вони презентують, як все це буде виглядати.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 779. Теги: школа укрытия
Поделиться: