В мерії Запоріжжя вирішували, коли діти зможуть вийти на змішане навчання в школах: подробиці (відео)

Опубликовано 2024/01/26 - 17:33

Сьогодні в Запоріжжі пройшла нарада щодо запровадження змішаної форми навчання у школах. Стало відомо, що найбільш проблемним питанням є забезпечення харчуванням пільгових категорій дітей. В мерії заявили, що тільки розробка варіанту вирішення цієї проблеми займе 45 днів. За цією заявою батьківські комітети зробили висновок, що цього навчального року, діти сісти за парти не зможуть. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що посадовцями запорізької мерії було оголошено про можливий перехід до змішаного формату навчання для школярів в Запоріжжі

Так, сьогодні, 26 січня, в Запоріжжі пройшла нарада щодо впровадження змішаної форми навчання в школах. Під час наради було озвучено, що одним з найбільш проблемних питань є забезпечення харчування пільгових категорій дітей. Цей механізм ніяк не можуть узгодити та затвердити. 

Заступник мера Запоріжжя Анатолій Васюк на нараді заявив, що не дивлячись на те, що в багатьох школах вже облаштовані найпростіші укриття, проводити безпосереднє навчальний процес там проводити заборонено.  Іншими словами, діти навчаються в класах і у разі повітряної тривоги спускаються у сховище перечекати її, без подальшого навчання.

"Ми наростили фонд захисних споруд саме в освітніх закладах. Різні варіанти (змішаної форми навчання - ред.) ми з боку департаменту освіту за цей час (від початку навчального року - ред.) розглядали. На превеликий жаль ми не отримали на сьогодні зміну направленості в частині Держспоживслужби, де нас офіційним листом заборонено проводити навчання саме в укриттях. І співпрацю з депутатським корпусом ми розпочали, робочі групи напрацьовані. Розпочали процедуру, як нам вийти з питання харчування. Воно не закладене було на 2024 рік, саме коли бюджет приймався. Ми спробували, можна сказати добитися чи змінити умови і форми харчування, які затвердженні нормативними документами, але на превеликий жаль ні Міністерством освіти, ні Держспоживслужбою все не йде", - заявив Васюк.

Було заявлено й те, що процес приготування їжі для дітей, також не можна перенести в укриття на час тривоги. 

На нараді були присутні батьки з 6-ї гімназії Запоріжжя, які запропонували владі провести процедури письмової відмови батьків дітей пільгових категорій від забезпечення харчуванням. За їх словами таким чином, вже зараз діти змогли б вийти навчатись до шкіл, а влада могла доопрацювати питання з харчуванням вже на наступний навчальний рік. Однак представники мерії зауважували, що забезпечення їжею є обов'язковим, в незалежності від відмови батьків. 

Одним з варіантів вирішення такий - одна з їдалень міста, яка має безпечне, укріплене приміщення, може готувати їжу й потім розвозити її школами району. 

Так, чи інакше за словами представників влади, лише на розробку варіантів харчування в них піде близько 45 днів. 

Але етап узгодження змішаного навчання в школах має пройти багато етапів затвердження (адміністрація школи, батьківський комітет,  Рада оборони, ДСНС і т.д).

Чіткої відповіді, щодо того, чи зможуть вийти діти цього навчального року до шкіл представники влади не дали. Однако представників батьківського комітету шкіл, які були присутні на нараді, дійшли висновку, що саме цього навчального року їх дітям не "світить" змішана форма навчання. 

Цікаво, що стосовно заяв влади про 36 навчальних закладів, які ніби то працюючих у Запоріжжі та області в змішаному форматі. Нагадаємо, в листопаді 2023 року голова Запорізької ОВА Юрій Малашко заявляв, що Рада оборони Запорізької області ухвалила перехід на змішане навчання й нібито в такому форматі повинні були запрацювати 36 навчальних закладів Запоріжжя та області. Однак на сьогоднішній нараді батьки повідомили журналістам, що таких шкіл у Запоріжжі немає, лише по області. І то, за попередніми даними, лише дві школи працюють у змішаному форматі навчання 

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що в Широківській громаді, що під Запоріжжям, в одній зі шкіл діти вже тиждень навчаються в очному форматі.

Також неофіційно представники шкіл повідомили, що є навчальні заклади, які нібито працюють "підпільно". Так, деякі комунальні заклади запрошують дітей (за домовленістю з батьками) на так звані консультації, однак по факту проводять там уроки в класах.

Нагадаємо, в ЗМІ з'явилась заява директорки департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк, щодо того, що в Запоріжжі хочуть побудувати першу підземну школу.

Батьків вимагали, щоб влада погодилася розглянути питання стосовно навчання дітей за відмови батьків від харчування у школах. Власюк згодився підняти це питання на нараді з Держспоживслужбою у понеділок. Батьківські комітети також обіцяли запросити на цю нараду.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2268. Теги: школа мэрия
Поделиться: