В Міносвіти заявили, що запровадження офлайн-навчання в школах Запоріжжя поки неможливе

Опубликовано 2024/02/29 - 12:27

В Запоріжжі останній місяць влада активно обговорює питання запровадження змішаної форми навчання в місцевих школах. Однак за словами заступника міністра освіти наразі перехід на офлайн-навчання в Запорізькій області неможливий через складну безпекову ситуацію. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, в Запоріжжі почали активно обговорювати питання переходу школярів на змішану форму навчання. Місяць тому в мерії Запоріжжя відбулась нарада щодо впровадження змішаної форми. За її результатами батьківські комітети зробили висновок, що цього навчального року, діти сісти за парти не зможуть.

Після призначення на посаду голови Запорізької ОВА  Іван Федоров на брифінгу із журналістами він уточнив, що перехід на змішане навчання може розпочатись вже цього навчального року. Також міська влада Запоріжжя вже офіційно підтвердила те, що в місті планують побудувати підземну школу. Цей проєкт вже погоджений Міністерством освіти. Відомо, що перша підземна школа у Запоріжжі буде в Хортицькому районі. А голова ЗОВА в нещодавньому інтерв'ю взагалі зробив заяву, що у Запоріжжі підземні школи вже будуть до 1 вересня цього року

Однак вчора, 28 лютого, в прямому ефірі національного телемарафону, заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький розповів про перспективи офлайн-навчання в Україні. Зокрема заява стосується і Запорізької області.Так, за його словами, на сьогодні офлайн-навчання в Запорізькій області неможливе через безпекову ситуацію.

"Є проблема, з якою ми маємо боротися, оскільки сформувати світогляд дітей онлайн важко. Однак мрія про офлайн для цих регіонів поки що недосяжна", – сказав Михайло Винницький.

Коментуючи ситуацію з навчанням у школах в Запоріжжі, заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Васюк заявив, що вони й справді не можуть запровадити офлайн-навчання, однак можуть зробити змішане навчання. Про це він заявив на першому Форумі відновлення.

"Ще місяць і ми дамо старт навчанню змішаному. Через безпекову ситуацію ми не можемо вийти офлайн. Це надолуження знань, втрачених внаслідок дистанційного навчання, соціалізація, формальне та неформальне спілкування. Більше просторів відкрити просто не могли", - заявив Васюк.

За його словами Васюка, у Запоріжжі 52 заклади середньої освіти готові вийти в змішаний формат. Також цього роуц влада та партнерські організації запланували створити в місті 20 освітніх центрів і 40 освітніх центрів надолуження знань.

Водночас заклади освіти України на захід від Києва мають перейти на офлайн, що, за словами заступника міністра, дасть можливість забезпечити учням більш якісне навчання й сприяти соціалізації дітей. Планується зробити це до 1 вересня 2024 року.

Нагадаємо, нещодавно "ЗаБор" повідомляв, що згідно з новою постановою Кабміну, під час навчання укриття в школах будуть доступні лише для учнів і вчителів. При тому, що під час презентації сховищ у школі, запорізька міська влада наголошувала на зворотному.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 923. Теги: школа
Поделиться: