У Мелітополі окупаційна адміністрація встановила памʼятник Сталіну

Опубликовано 2025/05/09 - 09:43
У Мелітополі на Алеї Слави окупанти встановили погруддя Сталіна — символ радянського терору та російського реваншизму

У Мелітополі на Алеї Слави окупанти встановили погруддя Сталіна — символ радянського терору та російського реваншизму

На Алеї Слави в окупованому Мелітополі Запорізької області з'явилося бронзове погруддя радянського диктатора Йосипа Сталіна. Його встановлення ініціювали місцеві колаборанти напередодні 9 травня. Детальніше — "ЗаБор".

Незважаючи на те, що навіть радянська влада у свої часи засудила культ Сталіна і його злодіяння, у тимчасово окупованому Мелітополі встановили йому пам’ятник.

Бронзове погруддя розмістили на Алеї Слави неподалік площі Перемоги. Це стало ще одним проявом нав’язування російської пропагандистської міфології на захоплених територіях України.

Ініціатором встановлення пам’ятника став місцевий колаборант Тарас Генов — прибічник комуністичної ідеології. Він заявив, що монумент приурочено до 80-річчя "Перемоги у Великій Вітчизняній війні". Скульптура має позолочені елементи й, за словами пропагандистських ресурсів, нібито «гармонійно доповнила» Алею Героїв.

Також відомо, що псевдо-губернатор Запорізької області Балицький з'явився на відкритті у парадній формі з орденами. 

Сталінський режим, до якого апелює новий монумент, був одним із найжорстокіших у ХХ столітті. За офіційними даними, лише протягом 1937–1938 років унаслідок політичних репресій було засуджено понад 1,3 млн осіб, з них понад 680 тисяч — розстріляні. Терор охоплював найширші верстви населення: селян, інтелігенцію, військових, навіть членів партійного апарату. Сталіна засуджують не тільки за організацію ГУЛАГів по всій країні, але й за те, що Сталін разом із Гітлером почали Другу Світову війну, напавши на Польщу. 

Схожі пам’ятники Сталіну останніми роками з’явилися у Вологодській області, Бурятії та на інших територіях РФ. Це свідчить про системне повернення до культури насильства та заперечення прав людини.

Для окупованого Мелітополя встановлення цього монумента є болісним сигналом: Росія не лише фізично окупує території, а й намагається переписати їхню історію, нав’язуючи образ диктатора як героя. Це ще раз підтверджує, що боротьба України — це не лише війна за землю, а й за гідність, пам’ять і свободу.

Переглядів: 287. Теги: оккупация памятник пропаганда Евгений Балицкий оккупированные территории мемориал
Поділитися: