Запорізька міськрада спрямувала понад 675 млн гривень на будівництво підземних шкіл, 96 млн гривень на спецтехніку, 83 мільйони на ремонт навчальних закладів та проголосувала за програму Старше покоління запоріжців. Докладніше – "ЗаБор".
Під час 28
Левова частка коштів пішла на підземні школи. На будівництво протирадіаційних укриттів у 7 навчальних закладах, які традиційно називають підземними школами спрямували понад 675 мільйонів гривень. З них 630,5 мільйонів гривень державна субвенція, майже 44,5 мільйона гривень – співфінансування з обласного та міського бюджетів (з них 20 мільйонів – субвенція з обласного бюджету).
Понад 83 мільйони гривень держсубвенції направлено на реалізацію проєктів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Серед цих проєктів - капітальний ремонт багатостраждальної школи №53, реконструкція колегіуму «Мала гуманітарна академія» та Міського палацу дитячої та юнацької творчості.
Окрім того, депутати виділили понад 6 мільйонів гривень з міського бюджету на придбання меблів для оснащення протирадіаційних укриттів в ліцеї «Логос» та ліцеї №46.
Завдяки державній дотації понад 96 мільйонів гривень було спрямовано на закупівлю спецтехніки для міських комунальних підприємств «Водоканал», «Запоріжремсервіс», «Міські теплові мережі», «ЕЛУАШ», «Запоріжміськсвітло», «Зеленбуд», «Титан», «Запорізька ритуальна служба».
В міськраді зазначають, що придбання техзасобів посилить роботу запорізьких комунальників.
Депутати також направили майже 5 мільйонів гривень субвенції з обласного бюджету на адресну допомогу містянам, житло яких пошкоджене обстрілами.
Ще майже 6,4 мільйона гривень державної дотації додатково виділено на відновлення будинків по вул. Кияшка, 22, вул. Зестафонській, 10, пр. Соборному, 151. Нагадаємо, декілька місяців тому, міська влада відзвітувала про завершення відновлювальних робіт за цими адресами. В міськраді кажуть, що ці кошти підуть на оплату виконаних робіт та оформлення необхідних документів.
Майже 700 тисяч гривень виділено на придбання спеціального та захисного одягу працівникам Комунальної спеціалізованої воєнізованої аварійно-рятувальної служби та Запорізької міської рятувально-водолазної служби.
Серед інших питань слід відзначити прийняття Міської цільової програми «Старше покоління запоріжців» на 2025-2027 роки».
«Кожгий четвертий житель Запоріжжя – це людина старшого віку і нам потрібно опікуватись про них. Це наші батьки, дідусі, бабусі. Хочемо, щоб вони були інтегровані в життя», - зазначила секретар міськради Регіна Харченко.
Ця програма не передбачає надання будь-якої грошової або матеріальної допомоги пенсіонерам. Натомість в її рамках проводитимуться культурні та спортивні заходи для людей похилого віку, а також організовуватимуться екскурсії, комп’ютерні курси та навчальні тренінги.
«Дуже сподіваємось, що на початку запровадження цієї програми близько 90 тисяч людей старшого віку будуть долучені до активностей в місті», - наголосила Регіна Харченко
Також депутати затвердили міську Програму охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м. Запоріжжя. До неї включено 81 природоохоронний захід, виконавцями більшості з яких будуть промислові підприємства.
В міськраді наголошують, що реалізація цієї програми дозволить зменшити у місті викиди шкідливих речовин в атмосферу, та покращить стан повітря. За словами фахівців, це перша подібна програма прийнята у містах України.