Як в Запоріжжі буде проходити навчання під час повітряних тривог: в ЗОВА оголосили своє рішення (відео)

Опубликовано 2023/09/25 - 16:11

В Запоріжжі від початку навчального року стоїть питання продовження навчання школярів під час повітряних тривог, які тривають майже постійно і зривають навчальний процес.  Так, сьогодні обласна влада провела брифінг, на якому озвучили остаточне рішення Ради оборони регіону щодо організації навчального процесу дітей. Так, раніше мерія повідомляла, що це питання буде вирішуватися на сесії міської ради. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" повідомляв, що в Запоріжжі батьки вимагають, щоб онлайн-навчання в школах продовжувалось і під час тривог. Така петиція на сайті міськради усього лише за добу набрала необхідну кількість голосів. Після в мерії заявили, що дане питання будуть розглядати на найближчій сесії міської ради.

Також була проведена нарада з освітянами, на якій посадовці казали лише усім відомі речі й виказували стурбованість  тим, що освітній процес просто "накривається". Пізніше заступник мера міста записав відео звернення, де запевнив містян, що вони підготували запити до служб на відповідні дозволи та готують проведення опитування на рівні міста. З приводу цього питання також висловлювався й колишній очільник міського департаменту освіти Дмитро Секиринський, який казав, що взагалі не бачить проблеми у вирішенні цього питання. І сам він продовжує навчання під час тривог. 

Сьогодні, 25 вересня, у Запоріжжі пройшов брифінг голови Запорізької ОВА Юрія Малашко та очільниці обласного Департаменту освіти Людмили Бухаріної, на якому вони озвучили остаточне рішення Ради Оборони Запорізького регіону щодо організації навчального процесу у школярів.

Так, освітній процес буде тривати безперервно навіть під час повітряних тривог. За їх словами, відповідальність за дітей під час навчання в повітряні тривоги лежить на батьках. Відповідальність щодо безпеки вчителів лежить на них самих, якщо вони працюють із дому, водночас якщо вони ведуть дистанційні уроки із закладів освіти, тоді відповідальність відповідно лежить на школах.

Як зазначила Людмила Бухаріна, на школи покладено завдання провести опитування серед батьків школярів, щодо того підтримують вони, чи не підтримують навчання під час повітряних тривог. За її словами, якщо батьки дитини вважають, що вони не хочуть аби вона вчилась під час тривог, тоді для них навчальний процес буде проходити як і раніше.

"Коли діти не на території закладу освіти, не в приміщенні закладу освіти, природньо, за них відповідальність несуть батьки. Тому дано завдання керівникам закладів освіти й засновникам опрацювати питання щодо батьків, яка їхня думка. Як вони погоджують навчання своєї дитини, для якої вони створили безпечне місце для навчання. Погоджують вони навчання безперервне чи не погоджують. Хай випрацьовують свій алгоритм, кожна школа", - заявила очільниця освітнього департаменту.

На питання журналіста, як організувати навчальний процес у школі, де 30% батьків за навчання в повітряні тривоги, а інші 70 проти, очільниця департаменту зазначила, що в будь-якому випадку дистанційне навчання проходить у синхронному (онлайн уроки у програмах відеозв'язку) та асинхронному (надсилання відеоуроків та завдань учням без відеозв'язку) форматі. Тому навчатися дитині чи ні під час оголошення повітряних тривог лежить на батьках.

"Для цього у нас дистанційна форма роботи передбачає синхронних та асинхронний формат долучення до освіти. Тобто, ті діти батьки яких вирішать, що саме таким чином вони будуть долучатися - після, ввечері. Є відеоконтент, є змістовні завдання, які мають викладати. Тут ми вже говоримо про якість дистанційної освіти", - заявила Бухаріна.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 6657. Теги: Юрий Малашко дистанционное обучение Бухарина Людмила
Поделиться: