Ексголова запорізького департаменту освіти висловився з приводу навчання дітей під час повітряних тривог

Опубликовано 2023/09/17 - 19:34

Питання навчання дітей під час тривог у Запоріжжі зараз стоїть дуже гостро. Міські чиновники запевняють, що це велика відповідальність, а от батьки невдоволенні фактичною відсутністю освіти у школярів. При цьому думки щодо навчання розходяться й у самих батьків. Так, колишній голова департаменту освіти Запорізької міськради й викладач висловив свою думку щодо цього питання. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" повідомляв, що в Запоріжжі батьки вимагають, щоб онлайн-навчання в школах продовжувалось і під час тривог. Така петиція на сайті міськради усього лише за добу набрала необхідну кількість голосів. Після в мерії заявили, що дане питання будуть розглядати на найближчій сесії міської ради.

Також була проведена нарада з освітянами, на якій посадовці казали лише усім відомі речі й виказували стурбованість  тим, що освітній процес просто "накривається". Пізніше заступник мера міста записав відео звернення, де запевнив містян, що вони підготували запити до служб на відповідні дозволи та готують проведення опитування на рівні міста.

Так, колишній очільник Запорізького міського управління освіти та науки Дмитро Секиринський на своїй сторінці у соцмережі висловився щодо цього резонансного питання. Так, сам він історик й викладає дітям. Експосадовець запевняє, що навчання під повітряних тривог це не відповідальність міської влади та вчителів, а вибір батьків дитини. За його словами, він проводить уроки під час тривог.

"Вже тиждень триває якась ідіотська активність посадовців. Все насправді набагато простіше. Навчання відбувається дистанційно, учасники процесу не знаходяться на території навчальних закладів, отже ані директори, ані органи управління до їх безпеки не мають жодного відношення взагалі, вони не можуть її забезпечити за визначенням. Тепер далі - вчитель за свою безпеку відповідає сам особисто, заборонити мені під час тревоги працювати з комп'ютером не може ніхто, чи не так? Ось я і працюю - проводжу записи всіх уроків за розкладом і викладаю їх в той же день для всіх своїх класів. А тепер головне - за безпеку дітей відповідають батьки, якщо вони вирішили, що їх дитина у відносній безпеці - вони можуть дозволити їй долучитися до мого уроку ( а я його все одно в цей час проводжу під запис), тоді ми поспілкуємось " наживо", можно буде щось запитати, обговорити тощо. Якщо батьки цього не дозволяють - дитина не заходе на урок, а подивиться його пізніше у запису. Ось і все, я так працюю другий рік, незважаючи ні на які тревоги. І для цього не потрібний дозвіл органів управління, міського голови чи рішення сесії міської ради. Це справа вчителя і батьків, керівництво тут взагалі ні до чого. А всі ці "дискусії" - чергова імітація бурхливої діяльності і намагання прикрити свою ... спину", - йдеться у пості Секиринського.

При цьому варто зазначити, що у запоріжців, які підтримують й вимагають навчання під час повітряних тривог у соцмережах вже навіть з'явився власний плакат. На ньому зображена червона долоня й написано "Відмова від навчання не дорівнює безпеці".

Водночас не всі батьки школярів підтримують таку ініціативу щодо навчання під час повітряних тривог і не згодні залишати свою дитину на заняттях коли оголошена небезпека для міста.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3454. Теги: дистанционное обучение школа
Поделиться: