Можливість безперервного навчання, а саме - онлайн навчання без зупинки на час повітряних тривог – сьогодні, 11 вересня, під час робочої зустрічі розглянули профільний заступник мера та голова департаменту освіти. Усе це вони зробили з радою директорів шкіл. Але з того, що падає прес-служба мерії, виходить, що посадовці на засіданні казали лише усім відомі речі і виказували стурбованість тим, що освітній процес просто "накривається". Детальніше - "ЗаБор".
Зараз у Запоріжжі спостерігається велика кількість повітряних тривог, через що онлайн-навчання у школах майже не має. Батьки вимагають, щоб навчання (онлайн) продовжувалось і під час тривог. Така петиція на сайті міськради усього лише за добу набрала необхідну кількість голосів.
Так, в Запоріжжі мерія та ЗОВА відмовились від змішаної форми навчання через близькість до фронту. Міська влада запевняла, що в них відпрацьований формат дистанційного навчання. Але із початком навчального року, занять практично немає, через велику кількість тривог. Батьки скаржаться, що на їх плечі лягло навчання дітей, а вчителя тільки завдання дають.
Сьогодні мерія відреагувала на петицію та повідомила, що її винесуть на розгляд сесії.
Зібралися посадовці і на нараду з освітянами. Був тут присутній заступник міського голови Анатолій Васюк, представники департаменту освіти і науки міськради, а також територіальних його відділів, ради директорів шкіл міста, силових структур і громадських організацій.
Ось лише цитати чиновників.
"Батьківська громада схвильована і схвильовані всі освітяни тією тривалістю повітряних тривог, яка на сьогодні не дає можливості якісного викладання під час уроків. Постійне переривання освітнього процесу призведе до освітніх втрат. Постає питання безпеки учасників навчально-виховного процесу, тому що за всіма нормативно-правовими вимогам під час повітряної тривоги повинна проводитися перерва і повертатися повинен вчитель тільки після того, як пролунає відбій", - зазначила директорка департаменту освіти і науки міськради Юлія Погребняк.
"Питання дійсно дуже складне і наразі ми опрацьовуємо будь-які варіанти забезпечення якісної освіти. Але я хочу сказати, що безпекова ситуація посідає пріоритетне місце і ми не можемо йти проти безпекової ситуації - примушувати вчителів брати на себе відповідальність за дітей для забезпечення безперервності освітнього процесу. Сьогодні були запрошені представники ДСНС, які озвучили особливості саме цього напрямку. Дійсно, вчитель повинен перериватися. Але думаю, що сьогодні, разом з педагогами, з батьківською громадою ми знайдемо "золоту середину", яка дасть змогу покращити освітній процес", - наголосив заступник міського голови Анатолій Васюк.
У свою чергу педагоги й представники департаменту опрацьовують можливі варіанти пошуку компромісу у цьому питанні з дотриманням всіх безпекових умов і збереження якості освітнього процесу. Також в обласному центрі триває процес облаштування укриттів у навчальних закладах, зокрема укомплектування їх засобами доступу до мережі Інтернет, запевняє мерія.
"Сьогодні є виклики, з якими треба працювати. Доопрацьовуємо питання доступу до Інтернет-мережі і робочих місць для вчителів – будемо далі продовжувати цю роботу. Але я хочу нагадати, що до укриттів вільний доступ мають також всі мешканці, які живуть поблизу закладу освіти. Тобто постійно відкритий доступ і умови, які можливо використати в укриттях з робочим місцем, доступом до вай-фай", - додала Юлія Погребняк.
Іншими словами, посадовці не дали жодної відповіді на питання, не назвали термінів, а також варіантів рішення питання.
Але будуть її знову таки обговорювати. "Вже згадана петиція буде розглянута фахівцями департаменту освіти і науки міськради, а також на засіданнях депутатських комісій", - запевняє прес-служба мерія.
Остаточне рішення щодо петиції прийматиметься депутатами на найближчій сесії міської ради.