Тендерний БУМ: в Запорізькій області витратять 195 мільйонів гривень на утримання доріг

Опубликовано 2023/10/31 - 13:43

В системі закупівель Прозорро було проведено черговий тендер на утримання доріг в Запорізькій області на майже 200 мільйонів гривень. При цьому за останній тиждень жовтня в системі "Прозорро" оголошено тендерів по всій Україні на суму 15 млрд грн. Чверть від всіх закупівель припало на ремонти доріг та мостів. Докладніше - "ЗаБор".

Черговий тендер від Державного підприємства "Місцеві дороги Запорізької області" на утримання автомобільних доріг місцевого значення у регіоні було опубліковано ще 2 жовтня. Очікуваною вартістю проведення робіт було 201 314 014 гривень.

Вже 24 жовтня було укладено договір із компанією-переможцем ТОВ "РОСТДОРСТРОЙ". Кінцева вартість - 195 270 000 гривень.

Щодо цього тендера вже подано два звернення до Держаудитслужби щодо недоцільного використання грошей. Відповідь на них ще очікується.

Варто зазначити, що в Україні спалахнув новий "тендерний" скандал. Так, з 22 по 27 жовтня в системі закупівель "Прозорро" було оприлюднено 75 тисяч тендерів на загальну суму 15,17 мільярда гривень. І чверть від загальної суми, а це близько 3,4 мільярда гривень, припало на ремонти доріг та мостів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

"Законтрактували експлуатаційне утримання доріг Львівщини (1,6 млрд грн), Київщини (0,5 млрд грн) та Запоріжжя (0,2 млрд грн). Йдеться саме про утримання доріг, тобто поточне латання-фарбування, а не глибокий ремонт шляхового полотна", - уточнив Железняк.

Крім цього нардеп Железняк оприлюднив топ-10 тендерів минулого тижня за обсягом грошей. Серед них опинився й Запорізький тендер на 195 мільйонів гривень: 

1. Львівська ОДА витратить  1,6 млрд грн на утримання та ремонт автомобільних доріг загального користування.
2. Міністерство оборони закупило на 673 млн грн бронежилети.
3. "Укренерго" за 614 млн грн зробить реконструкцію повітряної лінії електропередачі.
4. "Укрзалізниця" за 481 млн грн купила вагон-цистерни.
5. Київська область планує витратити 450 млн грн на утримання автомобільних доріг загального користування.
6. "Укргазвидобування" придбала дизельне пальне на 422 млн грн. 
7. Харківська область за 369 млн грн робить реконструкцію мосту автомобільної дороги загального користування Харків - Вовчанськ (пропускний пункт "Чугунівка").
8. У Київській області місцева влада хоче побудувати новий багатоквартирний житловий будинок за 320 млн гривень.
9. Запорізька область витратить 195 млн грн на утримання автомобільних доріг загального користування.
10. Влада Дніпровської області за 176 млн робить капітальний ремонт вулиці Дніпровська в місті Павлоград.

Нагадаємо, питання не самих нагальних трат бюджетних коштів під час війни, викликає велике обурення у суспільстві. Так, витрачаються великі суми на реконструкції стадіонів, ремонти доріг. 

У Запорізькому регіоні гроші на стадіони не витрачають, а от дороги та тротуари продовжують робити. І деякі з цих реконструкцій викликають цілу навалу критики. Так, в місті останні два місяці активно ремонтують тротуари, укладаючи їх застарілою сірою бруківкою (про якість її ми поки що казати не можемо). Активісти активно виступають проти таких витрат. І вимагають витрачати бюджетні кошти на дрони. До речі міська влада усе ж таки почала виділяти гроші на для ЗСУ після протестних мітингів і цькування у соцмережах. 

Скандали з ремонтом доріг виникають не тільки в межах Запоріжжя, а й цілої області. Так, відомо, що в прифронтових територіях Запорізької області проводять ремонт доріг, на який виділялось близько 300 мільйонів гривень. Це дуже довго не коментував очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко, однак коли журналісти його запитали щодо цього, то він заявив, що все це робить начебто за запитами українських військових для легкої евакуації поранених бійців з фронту.

В суботу, 28 жовтня, в Запоріжжі пройшла чергова акція протесту, де головною вимогою мітингувальників - є спрямування грошей з міського бюджету на потреби ЗСУ.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 403. Теги: тендер
Поделиться: