Підсумки сесії міськради Запоріжжя: перерозподіл грошей на ЗСУ, кошти на відбудову та припинення повноважень двох депутатів

Опубликовано 2023/09/28 - 12:44

Вчора, 27 вересня, Запорізька міська рада провела сесію. На ній депутати перерозподілили 50 млн гривень на дрони та допомогу військовим. Також прийняли субвенцію на відбудову чотирьох зруйнованих будинків на суму майже 400 млн гривень. Відомо, що влада буде частково відшкодовувати встановлення теплових пунктів та лічильників в будинках ОСББ. Ще два депутати склали свої повноваження. Докладніше - "ЗаБор".

Підтримка обороноздатності

На сесії міської ради запорізькі депутати підтримали перерозподіл коштів міського бюджету на Програму підтримки обороноздатності та забезпечення безпеки і правопорядку в місті Запоріжжя на 2023 рік. Про це повідомили у пресслужбі мерії.

Так, загалом перерозподілили 50 мільйонів гривень. З них 27 мільйонів будуть спрямовані на закупівлю дронів для українських військових.

Варто нагадати, що в Запоріжжі та й по всій Україні постійно спалахують скандали щодо недоцільного виділення коштів бюджету у період повномасштабної війни. Нагадаємо, 24 вересня в Запоріжжі навіть пройшов мітинг з приводу цього - там запоріжці закликали міську та обласну влади перестати виділяти кошти на ремонти тротуарів та інші неважливі речі, а перерозподілити їх на ЗСУ

Депутат міськради Регіна Харченко у своїй соцмережі повідомила, що за кошти платників Запоріжжя підтримка ЗСУ у 2023 році склала майже 260 мільйонів гривень. 

"Підтримка обороноздатності в 2023 році за кошти платників Запорізької міської територіальної громади склала 259 164 246, 00 грн. Це на ЗСУ!  Якщо простими словами", - написала в пості Харченко.

Кошти на відновлення будинків

На сесії Запорізької міської ради депутати затвердили отриману від держави субвенцію в 387,9 мільйона гривень на 4 багатоповерхових будинки, що були зруйновані внаслідок ракетних атак рф.

Розпочати роботи по цих будинках вдалося завдяки виділенню коштів з місцевого бюджету – близько 130 мільйонів гривень. Мова йде про будинки по Зестафонській 10, Кияшко 22, Сталеварів 16, Соборний 151.

З суми в 388 мільйонів гривень 50 мільйонів гривень спрямують на капремонт по Зестафонській, на проспекту Соборному – 259,4 мільйона гривень; Сталеварів — 39,8 мільйона гривень та на Кияшко 38,3 мільйона гривень.

Відшкодування для ОСББ

Також на сесії міськради депутати затвердили Програму часткового відшкодування вартості енергоощадних заходів для ОСББ та ЖБК, передає 061. Тут мова йде про відшкодування витрат додатково до підтримки Державного фонду енергоефективності багатоповерхових будинків "Енергодім", передає видання "061".

Наразі відшкодовують 40% від встановлення індивідуального теплового пункту або теплолічильника. В мерії ж пропонують додатково відшкодовувати також 10% від цієї суми (не більше 200 тисяч на одне ОСББ). На 2023 рік закладена сума в 1 мільйон гривень, а у 2024 рік – 1,6 мільйона гривень.

За цією схемою, ОСББ має подати заявку до Фонду енергоефективності, за власні кошти зробити енергоаудит будинку, а пізніше 70% відшкодує їм фонд. Крім того, ОСББ робить за власні кошти проєктно-кошторисну документацію та проходження експертизи. Після цього ОСББ може встановити індивідуальний тепловий пункт, а пізніше ще отримує частково відшкодування.

Посадовці пояснюють, що на будинок до 75 квартир вартість ІТП на сьогодні складає 632 тисяч гривень, а на будинок до 150 квартир сума складе 974 тисячі гривень. 

Два депутати склали свої повноваження

Також під час сесії міськради 27 вересня двоє депутатів подали до секретаріату повідомлення про складання ними депутатських повноважень, передає видання "061".

Відомо, що скласти депутатські повноваження за власним бажанням вирішив депутат від фракції "ЄС", підприємець Микола Бєлий та депутат від "Слуги народу", директор школи-інтернат №7 Віктор Тлєуш.

Тепер за рішенням відповідної виборчої комісії мають визначити двох депутатів (за черговістю кандидат у депутати у відповідному виборчому списку від цієї партії).

На що ще виділили кошти з бюджету?!

У пресслужбі мерії повідомляють, що також окрім перерозподілу коштів на обороноздатність та прийняття субвенції, було внесено зміни до програми використання коштів депутатського фонду. Тепер депутати можуть спрямовувати гроші з фондів на підтримку військових. 

Зазначається, що понад 53 мільйони було направлено на облаштування укриттів. Ще 140 мільйонів гривень виділено на підготовку підприємств критичної інфраструктури до зими.

Також депутати підтримали спрямування 40 мільйонів на встановлення і підключення 12 пересувних котелень для медзакладів, отриманих в рамках проєкту USAID. 

Депутати також внесли зміни й погодили перерозподілення коштів по програмі "Культура Запоріжжя на 2022-2024". Так, у департаменті культури було закладено 4 мільйони 126 тисяч гривень на 2023 рік на підтримку ВПО та/або евакуйованих осіб. У зв’язку з відсутністю потреб посадовці запропонували залишити в програмі лише 918 тисяч гривень, а решту перерозподілити на фінансову допомогу муніципальним театрам і закладам. Частину з цих коштів перерозподіляють на зарплату муніципального театру "Дім актора", та на Туристичний інформаційний центр.

Також міська рада погодила збільшення видатків на 595 тисяч гривень за програмою "Фізична культура та спорт" на 2023 рік. Зокрема, були виділені 202 тисячі гривень для відновлення берегоукріплення на території ДЮСШ "Локомотив" з метою усунення аварійного стану. Додатково, 194 тисячі гривень були спрямовані на капітальний ремонт покрівлі будівлі, яка не призначена для проживання.

Заощаджені кошти у розмірі 4,8 мільйона гривень, які надійшли в результаті ефективного управління КП «Міський футбольний клуб «Металург», пропонується використовувати на фінансування навчально-тренувальних зборів та відряджень.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 679. Теги: сессия
Поделиться: