Запорізька мерія прокоментувала скандальну оптимізацію: приєднання 5-ї до 6-ої лікарні

Опубликовано 2022/12/26 - 12:56

На початку грудня міськрада Запоріжжя вирішила ліквідувати лікарню Швидкої допомоги та приєднати її до міської лікарні №6. Так, Це рішення вже стало скандальним, адже медики обох лікарень не розуміють такого рішення. До того ж мерія Запоріжжя публічно ще не коментувала цю ситуацію. Так, "ЗаБор" звернувся до міської влади з питаннями, на які не мають відповідей медики лікарень.  

Нагадаємо, 7 грудня, на таємній сесії запорізької міськради депутати ухвалили скандальне рішення про так звану "оптимізацію" 5 міськлікарні та її приєднання до міської лікарні №6. Ця ситуація викликала великий резонанс. Так, після винесення цього рішення, колектив лікарні швидкої допомоги (п'ята міськлікарня) подав до суду на міськраду про незаконність рішення про оптимізацію. І вже, 15 грудня, суд ухвалив призупинити дію рішення міськради.

Пізніше співробітники лікарень розповіли "ЗаБору", що їх вже попередили про майбутні скорочення через "об'єднання". А ось голова ліквідаційної комісії Петро Риженко зненацька зліг у реанімацію. При цьому у 6-й лікарні розповіли, що ще до війни він влаштувався на роботу до їхньої лікарні та був на посаді начальника з медичної частини. Через деякий час до 6-ї лікарні перейшла працювати звичайним лікарем й його дружина. За словами персоналу, через невеликий проміжок часу вона вже стала завідувачкою реанімаційного відділення, а сам Риженко влітку перейшов працювати до міськлікарні №5.

У медичних колах є думка, що всю цю "оптимізацію" міська влада робить лише для того, щоб прибрати з посади головного лікаря Швидкої допомоги Дмитра Івченка, який був призначений попередньою вкладаю і вважається людиною Володимира Буряка. Так, із ним заключений контракт, якій не можна проста так розірвати, а якщо реорганізувати лікарню, його посада буде скасована автоматично.  

Так, "ЗаБор" звернувся до міської влади аби там надали офіційний коментар, щодо ситуації, яка склалася навколо оптимізації 5-ї та 6-ї міських лікарень.

Ось які відповіді надали у прес-службі мерії.

Чому вирішили приєднати велику 5-у лікарню до 6-ої, а не навпаки?

"Джерелами фінансування Закладів охорони здоров’я є кошти державного бюджету - НСЗУ та кошти місцевого бюджету. Рішення про приєднання Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги до КНП "Міської лікарні №6" ЗМР приймалося на підставі аналізу фінансової спроможності закладів. Враховуючи фінансові показники роботи ЗОЗ КНП "Міська лікарня №6" ЗМР має певні переваги завдяки кількості підписаних пакетів та ефективної роботи з НСЗУ. Заклад має можливість розвиватись, стимулювати працівників за злагоджену роботу. КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР протягом останніх років є дотаційною, місцевий бюджет постійно виділяє кошти для того, щоб забезпечити своєчасну виплату заробітної плати медичним працівникам. Прикладом ефективної роботи є ще одна багатопрофільна лікарня м. Запоріжжя, а саме КНП "Міська лікарня №9" ЗМР, яка завдяки злагодженій командній роботі адміністрації, менеджменту, має достатню базу для подальшого розвитку", - відповіли в мерії.

При цьому тут наполягають на тому, що рішення про "реорганізацію" лікарень є законним і не є порушенням Конституції України.

"Будь яке рішення обумовлене проведенням реформ, реорганізації та інше може викликати занепокоєння колективу цих підприємств за своє майбутнє, можливість подальшої праці, збереження місця роботи. Але в нашому випадку реорганізація має більше юридичний характер (приєднання ні в якому разі не призведе до закриття лікарень), спрямована на подальший їх розвиток, збільшення потужності, кількісті наданих медичних послуг, поліпшення взаємодії з НСЗУ. Реорганізація проводиться згідно з чинного законодавства. Таким чином ніякого порушення норм конституції немає."

А от на питання "чому це питання "реорганізації" не обговорювалося з медиками у 5-ій, а також у 6-ій лікарні?", в мерії відповіли, що воно не потребувало обговорення з персоналом медичних закладів.

"При прийняті рішення про оптимізацію лікарень в першу чергу враховувалось  питання збереження робочих міст медичного персоналу. Тому занепокоєння колективу недоцільно. Питання не потребувало обговорення на загально-лікарняних зборах, бо скорочення буде стосуватись лише керівного складу адміністрації закладу. Об’єднання лікарень гарантує фінансову стабільність, використання всіх потужностей лікарень, в одному районі міста, під головуванням найбільш фінансової спроможної лікарні", - йдеться у відповіді мерії.

Одне з найголовніших питань - це майбутні скорочення медичного персоналу. Так, запорізькі депутати казали, що ще на сесії міськради 7 грудня було зауважено - скорочень не буде, але 15 грудня на зустрічі із персоналом, представницею влади було повідомлено про скорочення у відділеннях, які перетинаються і стосується це виключно 5-ої?

В мерії ж переконують, що внаслідок проведення "оптимізації" звільнення працівників не передбачається.

"Повторно, повертаючись до питання щодо скорочення медичного персоналу, який залучено до надання медичної допомоги у відділеннях КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР звертаємо увагу, що проведення оптимізації штатних одиниць не передбачає звільнення працівників", - йдеться у відповіді мерії.

Чому ліквідатором і новим директором обрали пана Петра Риженко, якого до того ж вважають близьким до в.о.мера Запоріжжя Анатолія Куртєва?

"Риженко П.О. займає посаду медичного директора КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР, тому логічно призначити його головою ліквідаційної комісії. Крім того, КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР не єдиний медичний заклад, де головою ліквідаційних комісій призначено саме заступників з медичної частини. Розпоряджень щодо призначення Риженка П.О. директором закладу не надходило", - повідомляє мерія.

При цьому у офіційній відповіді ніяк не коментують те, що Петра Риженка по'язують із Куртєвим і те, що його перевели у 5-у лікарню лише влітку 2022 року. 

А от на питання, чи не є ознак корупції в тому, що під час нетривалого періоду роботи Риженко на посаді начальника з медичної частини в міській лікарні №6 його дружина з посади простого лікаря стала завідувачкою реанімаційного відділення, в мерії запевнили, що її призначення відбулося вже після звільнення її чоловіка.

"Щодо звинувачення в корупційних діях щодо призначення дружини Риженка П.О. на посаду завідувача відділенням КНП "Міська лікарня №6" ЗМР не обґрунтовано. Протягом року посада завідувача відділенням була вільна. Призначення відбулося після звільнення Риженка П.О. з займаної посади", - запевняє мерія.

Просмотров: 2689. Теги: горбольница №5 горбольница №6 Петр Рыженко Дмитрий Ивченко
Поделиться: