Запорізька депутат прокоментувала скандал з виплатами жителям зруйнованих домів

Опубликовано 2023/01/23 - 16:07

Нещодавно в соцмережах розгорівся скандал через виплати компенсацій запоріжцям, які втратили житло від ракетних ударів рф по Запоріжжю. Все це виникло після жорстокого обстрілу Дніпра і глобальної допомозі дніпрянам, чого і близько не було у Запоріжжі. Після цього міська рада прийняла рішення виплачувати по 10 тисяч на місяць тим, хто постраждав. Так, тепер запорізька депутат Регіна Харченко прокоментувала склавшуся ситуацію та прояснила чому так сталося. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, що після ракетного удару рф по житловому будинку у Дніпрі та успішних зборів для постраждалих, у соцмережах спалахнув скандал щодо розмірів допомоги мешканцям Запоріжжя, які постраждали від таких самих ракетних ударів. Тоді одна з запоріжанок в соцмережах розповіла, що міська влада виплатила постраждалим лише по 6 тисяч гривень і все

Після цього мерія все-таки вирішила виділити допомогу у розмірі 10 тисяч на місяць кожному, хто втратив житло, внаслідок російських терактів у Запоріжжі.

Так, депутат запорізької міськради Регіна Харченко в своїх соцмережах прокоментувала скандал із виплатами і пояснила, чому саме склалась така ситуація. За її словами, така ситуація з виплатами постраждали виникла через ряд причин. 

"1. Обсяг території і розташування.  Так, Запоріжжя в «сірій» зоні, у нас складно, нас часто обстрілюють і будуть це робити до поки ці «русссскіє бляді» не покинуть область і всю територію України.
2. Обстріли. Читайте п.1. У Запоріжжі більше руйнувань і більше потраплять САМЕ  в житловий фонд протягом 2022 року. Це величезне горе для будь – якого міста. Це біль и сльози людей. Але, це буде до остаточної перемоги.
3. Бюджет.  Більша частина всеукраїнських виробників зареєстрована в Дніпрі та Дніпропетровський області, і всі вони податки до місцевого бюджету сплачують, і це звісно чудово. Відповідно і бюджет у Дніпра значно більший. Ресурс – це ключове у питаннях компенсації.
4. Бізнес – еліти. Вони тримають Дніпро, вони допомагають, вони залучені, вони патріотично налаштовані. 
І це відбулося не вчора. А з 2014 року.
5. Лідер. Всі люди різні. Не хочу говорити, що хтось поганий, а хтось хороший. Але, пан Філатов потужний управлінець з колосальним досвідом, знаннями політолога докторського ступеня, комунікаціями колишнього депутата Верховного Ради України. Так, він потужний міський голова. Його не потрібно і не можна порівнювати як ви пишете з «недолугим в.о», але і пан Буряк був би в цьому порівняні з Борисом Альбертовичем нічим  не кращим. На такій посаді, особливо зараз, складно буде усім.
6. Програма компенсації. Наш депутатський косяк. Ми не прийняли її у 2022році. Прийняли програму для  відбудови зруйновано житла. Треба розробити порядок компенсації, треба прийняти. Водночас, виникає питання, а що тоді з відбудовою житла … Як у Дніпрі, поки сказати не можемо , бо сайті не маємо послання на сам документ (програму), тож попросили щоб надали для врахування.
7. І про люту «нелюбов»  до всього, в тому числі і до влади. Коли люди навколо Вас розповідають, що всі погані, просто «конченніє тварі», продивіться як ці люди ставляться в першу чергу до себе.
Така тотальна ненависть руйнує всіх з середини швидше за ракети. Треба шукати, як допомагати, а не  як когось принизити, образити, негативно порівняти і т.д. Так, нам потрібно брати Дніпро за приклад. І місто Дніпро, свій ресурс, потенціал, управлінців не створило за день. Вони були потужними попередні десятиліття поки тут Запоріжжі Кальцева обирали в мери, крали землю під недобудови, за хабарі та відсотки роздавали посади «потрібним людям».
8. Невизначеність величиною з айсберг. Що буде завтра у Запоріжжі ? Чи убудуть прильоти? За цим умов з  невідомим «х» треба, щоб місто не зупинилося. Щоб люди в КП працювали, отримували зарплату; щоб надавалися в повному обсязі комунальні послуги; щоб працювали лікарні; щоб їздив громадський транспорт; щоб місцева влада комунікувала з військовими та надавала всю необхідну допомогу і навіть, щоб була відкритою бібліотека.
А ще, за можливості – крута бойова виставка на вулиці. Але, ми цього не бачимо. І не цінуємо. І не дякуємо під час війни", - йдеться в пості депутата.

Варто зазначити, що не всі схвально сприйняли пост Харченко. Так, запорізька нардеп Юлія Яцик в коментарях відверто висловила свою думку: "Читаю… Кров з очей… Згадала події дворічної давнини…Тепер читаю про очікувані ще тоді наслідки… але таких масштабів навіть я не очікувала. Я правильно розумію - в Дніпрі є кошти на допомогу постраждалим, бо у них немає збиткового Металургу за 63 млн. і вони не планують змити в непрацюючий аеропорт 86 млн? От продумані!!!".

А от що написав запоріжець Микола Ралик під постом Регіни Херченко: "Дочитав до кінця. Про піджак не буду бо в моді профан. А чого люди такі злі відповідь на поверхні. Від безсилля. Відкрили справу по розкраданню гуманітарки і ніхто не сидить, хотіли розтратити 10.5 млн грн на косіння мерзлої трави і нікого не покарали за підготовку спроби, городяни пишуть про закупку електробойлерів по цін в 2 рази дорожчі ніж на ринку і все тихо. І так можна продовжувати безліч про то, що влада зловживає і все безкарно і все без обґрунтованих пояснень, що це не зловживання, а необхідність. Роками труять заводи запоріжців, а влада не прийняла рішення про поетапне зниження викидів...(РГ ще не гарантує прийняття якісного рішення, тому говорю про факт - його відсутність). Невже для прийняття такого рішення треба мати зв'язки і лідерські якості, чи треба мати великі прибутки від підприємств, як в Дніпрі? Тому й злі люди бо не знають як іншим шляхом добитися того, щоб влада дійсно дбала про інтереси людей".

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 4861. Теги:
Поделиться: