Розслідування: в Запоріжжі обладнання для укриттів закупали по завищеним цінам і без тендерів (фото, відео)

Опубликовано 2023/08/24 - 15:57

Запорізькі активісти перевірили закупівлі обладнання для укриттів в школах. Більше 10 мільйонів гривень було виділено з міського бюджету на ці цілі. Ціни в закупівлях, як виявилось, вище ринкових. Більш того, проводилися вони всі без тендерів, за прямими договорами.   

Нагадаємо, що незважаючи на воєнні часи Запоріжжя стрясають гучні корупційні скандали. Так, сайт "ЗаБор" раньше виділів 6 самих резонансних корупційних справ. І цей список поповнюється.

Так, департамент освіти та територіальні відділи освіти Запорізької міської ради повинні були облаштовувати тимчасові місця перебування ВПО у навчальних закладах. На ці цілі із міського бюджету були виділені 10 млн 204 тисячі гривень. Але… знайти виконані роботи на ці гроші журналістам, так і не вдалося.    

Укриття – це доволі болюча тема для Запоріжжя, особливо коли це ще й торкається їх облаштування. Так, в спільному проекту "ХОЧУ ВЧИТИСЬ!" ГО та Запорізький центр розслідувань журналісті  і громадські діячі вирішили проаналізувати, а куди пішли гроші на облаштування укриттів в закладах освіти.  

Вони знайшли 168 звітів про прямі договори, які традиційно вже укладені без використання електронної системи "Прозоро" (без тендеру).

Загальна сума витрачених бюджетних коштів сягає більше 10 млн.грн. (10 380 000 грн)

Що ж купували в укриття?

Основні закупівлі для усіх районів - це столи, стільці, лавки, розкладачки, матраци, ковдри, ємності для води, свічки, кувалди, сокири, тарілки, чашки, пральні машинки, праски пилососи, нагрівачі, термовентилятори, генератори, микрохвильовки, лампочки і навіть бойлери. Знову бойлери в школи, бо з цим у них дефіцит.

Нагадаємо, що 2022 році на бойлери міська влада виділяла колосальні гроші. Так, вона  закупила 1,2 тисячі бойлерів для закладів освіти на 14 млн грн.

В більшості випадків договори, специфікації, технічні характеристики і моделі товарів не оприлюднили. Але попри все дещо нам, все ж таки, вдалось знайти.

Розслідувачі порівняли закупівлі Комунарського та Шевченківського територіальних відділів освіти з ринковими цінами. Результат вражає! 90,68% завищені ціни на товари за прямими договорам. Тобто дуже велика переплата.


Постачальники зі "шлейфом"

Одним із постачальників різних територіальних відділів освіти є ФОП Мороз Ганна Олександрівна. Саме з нею Департамент освіти намагався укласти по спрощеній процедурі прямий договір на закупівлю розкладачок та матраців вартістю 3,5 млн. Але потім цей договір розірвали і уклали декілька інших прямих договорів на закупівлю тих самих розкладачок саме з цим ФОПом.

З цікавинок цього ФОПу. Шевченківський територіальний відділ опублікував в Прозоро звіт про договір на закупівлю мила і господарських засобів сумою 38 тисяч гривень. Але в оприлюдненому договорі з ФОП Мороз, сума 403 тисячі гривень.

Саме в цей день Мороз уклала договір не тільки в Шевченківському районі, але й в Дніпровському. В обох договорах зазначена Ганна Олександрівна, один і той самий ІНН, але в Дніпровському  районі вона чомусь під прізвищем Клюєва.

Обидва райони в один і той самий день закупили однакові групи товарів у одного і того ж самого ФОП, але під різними прізвищами. Переплата за цими договорами складає в Шевченківському районі 50%, а в Дніпровському районі на 38%.

Як висновок - великого слона їдять маленькими шматочками 380 бухгалтерів та економістів територіального відділу освіти, а держаудит служба, яка б мала цим займатись, чомусь мовчить.

Просмотров: 1927. Теги: укрытия тендер
Поделиться: