В Запоріжжі виділили 10 млн на облаштування місць для ВПО, а робот виконаних на ці гроші знайти не вдалося (відео)

Опубликовано 2023/08/21 - 15:28

Для евакуйованих і переселенців в запорізьких закладах освіти повинні були влаштувати місця для тимчасового перебування.  Для цих цілей із міського бюджету було виділено 10 мільйонів гривен. Тут повинні були бути проведені  ремонтні робити, але знайти ці виконані роботи журналістам так і не вдалося.

Нагадаємо, що незважаючи на воєнні часи Запоріжжя стрясають гучні корупційні скандали. Так, сайт "ЗаБор" раніше виділів 6 самих резонансних корупційних справ. Але цей список поповнюється ще одним скандалом.

Так, департамент освіти та територіальні відділи освіти Запорізької міської ради повинні були облаштовувати тимчасові місця перебування ВПО у навчальних закладах. На ці цілі із міського бюджету були виділені 10 млн 204 тисячі гривень

В спільному проекту "ХОЧУ ВЧИТИСЬ!" ГО та Запорізький центр розслідувань журналісті  і громадські діячі вирішили проаналізувати ,а куди пішли гроші на облаштування місць для ВПО в закладах освіти.  

Були проаналізовані 204 звіти про виконання договорів.

ТОП 3 підрядника:

ФОП Плюйко А.К. - 59 договорів

ФОП Лежибоков О.В. - 39 договорів

ФОП Лисенко  Є.А. - 31 договір

Ці роботи вони повинні були виконати майже одночасно протягом 2 місяців

Додаткових угод не було оприлюднено, також не відомо, скільки працівників виконували ці роботи.

Розслідувачі, разом із депутатом міської ради (якщо судити по відео), відвідали заклади місць освіти, де мали буду виконані ремонтні роботи для облаштування місць для ВПО.

В жодній школі, що були вказані у списках на проведення робот, такі роботи не проводилися і люди про них взагалі нічого не знали. Більш того, у цих закладах взагалі не було прихистку  для ВПО.

В гімназії №6 пояснили, що на ці кошти замінили заслінку на водопроводі, але... це ж це не про облаштування місць для ВПО.  До речі на ремонт водопроводу вдалося знайти окремий тендер.

Як вдалося з’ясувати, у списку була й  29 школа. Сама у ній розміщалися 18 мешканців зруйнованого російськими терористами будинку по вулиці Зестафонскій. І люди самі могли оцінити, що ніяких нормальних умов тут для людей не було створено. Не працювали тут і бойлери, на які міська влада виділяла колосальні гроші.  

Отже 10 мільйонів, які були призначені для евакуйованих осіб і ВПО були використані не в цільовому напрямку, роблять висновки розлідувачі.

Просмотров: 1864. Теги: школа переселенцы
Поделиться: