Навчальний рік в Україні цього року триватиме на місяць довше, чим звичайно

Опубликовано 2024/02/11 - 11:34

Навчальний рік триватиме до 28 червня 2024 року, так вирішили посадовці. Таке рішення було прийняте для того, щоб діти отримали всі знання, які могли пропустити через повітряні тривоги або блекаути. Так, у Запорізькій області змішану форму навчання намагатимуться ввести вже цього навчального року. Докладніше - "ЗаБор".

Як відомо, в Україні навчальний рік 2023-2024 років розпочався 1 вересня 2023 року. І триватиме він до 28 червня 2024 року, що на місяць довше, ніж зазвичай.  Про це повідомили в Кабінеті міністрів України.

Однак, свято останнього дзвоника має відбутися за планом – 31 травня.

Весняні канікули 2024 припадають з 25 по 31 березня.  Але зазначається, що будь-яка школа та міська адміністрація можуть самостійно встановлювати графіки навчання та канікул. Адже під час дії воєнного стану в Україні для школярів змінилася тривалість навчального року та частково змістилися дати весняних канікул 2024 року.

Міністерство освіти також рекомендувало очну форму навчання, якщо ситуація з безпекою це дозволяє. Але остаточне рішення ухвалюють місцеві адміністрації. Поки що довгих канікул для школярів не передбачено, адже енергетична та безпекова ситуація дозволяє відвідування дітьми шкіл. У приватних школах частіше канікули відрізняються.

Останніми тижнями в Запоріжжі влада активно розглядає питання відновлення навчання в школах у змішаній формі. Так, міська рада заявляє, що тільки на те, аби прорахувати варіанти організації харчування потрібно багато часу (1,5 місяця). Й такими темпами змішану форму навчання в місті просто не встигнуть ввести цього навчального року. А от голова Запорізької ОВА Іван Федоров заявив на брифінгу, що все ж відновлення навчання в змішаному форматі в школах - це перспектива цього навчального року.

Нагадаємо, в Запоріжжі почали активно обговорювати питання переходу школярів на змішану форму навчання. Нещодавно в мерії Запоріжжя відбулась нарада щодо впровадження змішаної форми. Як виявилось, найбільш проблемним питанням є забезпечення харчуванням пільгових категорій дітей. В мерії заявили, що тільки розробка варіанту вирішення цієї проблеми займе 45 днів. За цією заявою батьківські комітети зробили висновок, що цього навчального року, діти сісти за парти не зможуть. При цьому новий голова Запорізької ОВА Іван Федоров на першій нараді заявив, що одним із пріоритетних завдань на новій посаді вважає відновити в Запорізькій області навчання в школах з 1 вересня 2024 року.

Просмотров: 947. Теги: школа
Поделиться: