Народні прикмети про погоду: як вони працюють

Опубликовано 2024/03/31 - 20:26

Тварини, птахи та рослини здатні передбачати погоду — це правда чи міф? Для будь-якої народної прикмети можна знайти раціональне пояснення, яке допоможе зрозуміти її виникнення. Тож, якщо у вас виникли проблеми з інтернетом і дізнатися, якою буде погода в Запоріжжі чи іншому українському місті сучасними способами не вдається, згадайте методи наших пращурів. Пояснимо, як вони працюють. 

Квіти пахнуть сильніше — до дощу 

Перед зливою аромат троянд, жовтої акації, жимолості, буркуна та деяких інших рослин стає більш різким і насиченим. Якщо ви виходите з дому в ясну погоду і практично всюди відчуваєте приємний квітковий запах, поверніться по парасольку. Відчуваючи наближення негоди, рослини виділяють більше запашного нектару, що приваблює комах. Так вони намагаються запилитися до початку дощу, поки він не змив або не склеїв їхній пилок.

Кішка закриває ніс лапою — до похолодання 

Коти — справжні вусаті барометри. Ці хатні улюбленці дуже добре вловлюють коливання атмосферного тиску. Так, із наближенням холодів вони починають зберігати тепло свого тіла, тому згортаються уві сні клубочком і закривають ніс лапою. А перед спекою коти, навпаки, намагаються збільшити площу тепловіддачі, тому витягуються і довго розслаблено лежать догоричерева на підлозі.

Ввечері чутно коників — на хорошу погоду 

У суху спекотну погоду атмосферний тиск підвищується, тому сюрчання коників (звук, що утворюється, коли комахи потирають ніжками об свої крильця) розноситься далеко навкруги. Перед дощем підвищується вологість повітря, а тиск навпаки падає. За таких умов звук послаблюється.

Ластівки літають низько — до опадів

Безпомилково визначити, якою буде  погода сьогодні, допоможе траєкторія польоту ластівок. Якщо ці птахи літають високо над землею — буде ясний день, якщо низько — чекайте на дощ. Коли вологість підвищується, крильця дрібних комах, якими харчуються ластівки, стають важчими, і вони не можуть високо піднятися. А птахи просто шукають собі їжу і літають там, де вона є.

Жаби не вистрибують на берег — до спекотної погоди 

Жаби у воді дихають зябрами, а на суші — легенями та всією поверхнею шкіри. У спекотну погоду земноводні не вилазять із води, побоюючись пересохнути на сонці.

Переглядів: 872. Теги:
Поділитися: