З'явилась офіційна заява голови ліквідаційної комісії щодо Запорізького протипухлинного центру

Опубликовано 2024/05/24 - 15:59

В Запоріжжі з початку травня триває ліквідація Запорізького протипухлинного центру та його приєднання до обласної клінічної лікарні. Цей процес уже став скандальним. Працівники, з якими не обговорювався процес приєднання, виступають проти такого рішення й навіть подають у суд позов на Запорізьку ОВА. Так, з'явився перший офіційний коментар голови ліквідаційної комісії Дмитра Сиволапа, щодо ліквідації спеціалізованого медзакладу. Докладніше - "ЗаБор"

Нагадаємо, раніше "ЗаБор" писав, що Комунальне некомерційне підприємство Запорізький регіональний протипухлинний центр (колишній онкодиспансер) ліквідують, через приєднання його до Запорізької обласної клінічної лікарні. Працівники центру звинувачують Запорізьку ОВА в порушенні рішення РНБО. Вони підписали колективне звернення до уповноважених осіб.

Як повідомляв "ЗаБор", 13 травня в Запорізькому окружному адміністративному суді повинно було відбутися засідання. У позові йшлося про визнання незаконним та скасування розпорядження щодо припинення існування спеціалізованого онкоцентру і приєднання його до обласної лікарні.

Однак Запорізький окружний адміністративний суд прийняв рішення залишити заяву без розгляду. Сталося це через те, що його "відізвала" ліквідаційна комісія. Але медики вирішили тоді подавати до суду вже не як від Пухлинного центру, а як особисто від медпрацівників. Суд не прийняв до розгляду і цей позов, аргументуючи це тем, що колектив медпрацівників не ж юридичною установою, чи особою, розповіли медики. Вони у свою чергу подали апеляцію на це рішення. Адже виходить, що зараз вони взагалі не можуть відстоювати свої права. 

Також працівникам Протипухлинного центру дали усього три дні, щоб вони написали заяви на прийом на роботу до обласної лікарні, але на звільнення.

Так, сьогодні на офіційній сторінці Запорізької обласної клінічної лікарні з'явилось офіційне звернення від голови ліквідаційної комісії Дмитра Сиволапа до медпрацівників протипухлинного центру. Там він запевняє, що ніяких звільнень не буде, а робота медичного закладу буде організована, так само як й до цього.

"Процес приєднання ніяким чином не впливає на фактичну роботу колективів. Колективи працювали та будуть працювати у звичному режимі на звичних місцях роботи. Вони повинні неухильно виконувати свої функції та обов’язки, відповідно до чинного законодавства, та забезпечити законні права пацієнтів на одержання своєчасної та якісної медичної допомоги. Звертаємо увагу, що трудова діяльність фахівців комунального некомерційного підприємства «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради в процесі приєднання ніким і нічим не припиняється ні на секунду.

Примусового звільнення чи скорочення персоналу НЕ БУДЕ. Всі без винятку працівники, які ознайомляться з письмовим повідомленням про існування розпоряджень, напишуть заяву про бажання працювати в комунальному некомерційному підприємстві «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради» та напишуть заяву про переведення до вказаної установи, стовідсотково продовжать роботу без припинення трудового договору. 

Заробітна плата та премії в комунальному некомерційному підприємстві «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради будуть виплачуватися в чіткій відповідності до чинного законодавства", - йдеться в офіційному документі.

При цьому варто зазначити, що 23 травня стало відомо, що медичним працівникам Запорізького протипухлинного центру, які борються за скасування рішення про їх приєднання до обласної клінічної лікарні, принесли повістки ТЦК. Цікаво, що повістки принесли саме ініціативній групі - тим, хто підписав судовий позов, який подали на ЗОВА. Також повістку принесли й директору лікарні.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1074. Теги: онкодиспансер онкология Федоров Иван Запорожская областная клиническая больница
Поделиться: