З рахунків Богуслаєва до Фонду ліквідації наслідків агресії РФ перераховано ще 270 млн гривень

Опубликовано 2024/09/13 - 10:27

Колишнього власника запорізького авіаційного підприємства Мотор Січ Вячеслава Богуслаєва, який зараз перебуває під слідством, продовжують позбавляти активів. Фонд держмайна передав Фонду ліквідації наслідків агресії РФ ще 270 млн гривень що належали  Богуслаєву. Раніше він позбувся активів  в ПУМБ, всієї нерухомості на території Запорізької області та своїх часток в шести потужних українських компаніях  Детальніше – "ЗаБор".

Нагадаємо, у квітні 2024 року "ЗаБор" писав, що Вищий антикорупційний суд конфіскував активи Богуслаєва, серед яких будинки, земельні ділянки, частки у п'яти компаніях та акції в "Мотор Січі". Щоправда, судді відмовили у стягненні майна, яка записане на близьких родичів Богуслаєва.
/
Фонд держмайна перерахував з рахунків «Мотор-Банку» до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії $6,48 млн (266,9 млн грн), що належали експрезиденту «Мотор Січі»  В'ячеславу Богуслаєву, якого підозрюють в колабораційній  діяльності та допомозі державі-агресору. Це кошти, що зберігались на рахунках Вячеслава Богуслаєва  в  «Мотор-Банку» котрий свого часу також належав колишньому власнику «Мотор-Січі».  

Раніше Богуслаєв позбувся активів  в ПУМБ, а також всієї нерухомості на території Запорізької області та своїх часток в шести потужних українських компаніях  

У серпні ФДМ вже передавав до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ 79,5 млн грн з рахунків ПУМБ із пулу націоналізованих активів Богуслаєва. До цього було передано активи на 366 млн грн.

Як повідомлялось, у квітні цього року Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін'юсту про конфіскацію активів  експрезидента АТ "Мотор Січ" Вячеслава Богуслаєва та ексдиректора московського представництва «Мотор Січі»,  гендиректора  компанії "Борисфен" Петра Кононенка на суму 600 млн гривень.  

Йшлося про кошти Богуслаєва на рахунках у «Мотор-Банку» та «ПУМБ», активи в компаніях «Золота астра», «Страхова компанія «Мотор-Гарант», «Вінницький авіаційний завод», «Вертольоти МСБ», «Мотор-Банк», «Азов Трейд-ХХІ». Крім того було конфісковано всю нерухомість та земельні ділянки в Запорізькій області, що належали Богуслаєву.

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2022 року Вячеславу Богуслаєву повідомили про підозру за двома статтями (колабораційна діяльність та допомога державі-агресору).

Слідство встановило, що компанія «Мотор Січ» продавала авіаційні двигуни для російських військових гелікоптерів після 24 лютого 2022 року.

В лютому 2023 року Богуслаєву також інкримінували сприяння терористичній діяльності.

Колишньому президенту АТ «Мотор Січ» загрожує до 15 років позбавлення волі.

 Наприкінці 2022 року ключовий актив Вячеслава Богуслаєва завод "Мотор Січ" перейшов під контроль Міністерства оборони разом із чотирма іншими стратегічними підприємствами України.


Довідка по справі Богуслаєва:

Нагадаємо, В'ячеслава Богуслаєва підозрюють у колабораціонізмі та державній зраді. Нагадаємо, були опубліковані записи телефонних розмов Богуслаєва, які він вів із представниками російського військово-промислового комплексу під час повномасштабної війни. Там він скаржився на обстріл заводу, мародерство окупантів, заявляв, що "народ чекав визволителів, а прийшли окупанти" і при цьому продовжував співпрацювати з Росією. Також у Мережі з'явилися "плівки Богуслаєва", в ході яких виявилось, що він блокував передачу гелікоптера українським розвідникам.

Просмотров: 299. Теги: Богуслаев Вячеслав Мотор Сич госизмена
Поделиться: