У експрезидента запорізького заводу Мотор Січ Богуслаєва конфіскували активи: яке майно стягнув суд на користь держави?!

Опубликовано 2024/04/18 - 15:59

В'ячеслав Богуслаєв, колишній директор Мотор Січ у Запоріжжі, вже 1,5 року знаходиться в СІЗО за підозрою в держзраді та колабораціонізмі. Так, стало відомо, що Вищий антикорупційний суд конфіскував активи Богуслаєва, серед яких будинки, земельні ділянки, частки у п'яти компаніях та акції в "Мотор Січі". Щоправда, судді відмовили у стягненні майна, яка записане на близьких родичів Богуслаєва. Докладніше - "ЗаБор".

Про це повідомляє Центр протидії корупції та пресслужба Міністерства юстиції України. 

Серед конфіскованого у В'ячеслава Богуслаєва: 

- 2 будинки;
- 6 земельних ділянок;
- низка адмінбудівель та гаражів;
- Музей трудової слави;
- рибстан "Коса Обіточна";
- частки у компаніях "Золота Айстра" (51%), "Страхова компанія "Мотор-Гарант" (90,1%), "Вінницький авіаційний завод" (100%), "Вертольоти МСБ" (100%), "Азов Трейд-ХХІ" (16,7%);
- 2 млн акцій Мотор-Банку;
- 336 одиниць вогнепальної зброї;
- грошові кошти на загальну суму 12 593 тис. дол. США, 236 тис. євро, 3 206 тис. рос. руб, 105 526 тис. грн (в загальному еквіваленті близько 615 млн грн).

У Центрі протидії корупції додають, що в суді Богуслаєв виступав російською, говорив про те, що докази неправдиві., що нібито був лише генеральним конструктором і до продажу двигунів нібито ніякого відношення не мав. Також він просив не чіпати майно рідних, бо таке рішення обріже коріння внуків, які зараз за кордоном.

Також в пресслужбі Мін'юсту повідомляють, що ВАКС конфіскував активи й поплічника Богуслаєва Петра Кононенка. В нього було конфісковано на користь держави: 

- корпоративні права (23% ТОВ «Жекон», 17% ТОВ «Перспектива високі технології», 19% ПрАТ «Промзапал»).

Цікаво, що Вищий антикорупційний суд відмовився конфісковувати активи сина та чотирьох онуків Богуслаєва та сина Кононенка.

Варто зазначити, що вчора, 17 квітня 2024 року, стало відомо, що суд залишив експрезидента "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва під вартою до 12 червня без права на заставу. Захист вчергове подав апеляцію на це рішення, розповів адвокат фігуранта Руслан Волинець.

Нагадаємо, В'ячеслава Богуслаєва підозрюють у колабораціонізмі та державній зраді. Нагадаємо, були опубліковані записи телефонних розмов Богуслаєва, які він вів із представниками російського військово-промислового комплексу під час повномасштабної війни. Там він скаржився на обстріл заводу, мародерство окупантів, заявляв, що "народ чекав визволителів, а прийшли окупанти" і при цьому продовжував співпрацювати з Росією. Також у Мережі з'явилися "плівки Богуслаєва", в ході яких виявилось, що він блокував передачу гелікоптера українським розвідникам.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 467. Теги: Богуслаев Вячеслав Мотор Сич
Поделиться: