В Запорізькому онкоцентрі влаштували справжні репресії: тільки за добу винесли догану 14 працівникам, ще двох звільнили

Опубликовано 2024/06/08 - 11:59

Медиків Запорізького Протипухлинного центру, які виходили на акції протесту проти ліквідації спеціалізованого центру, продовжують залякувати і зараз вже нова адміністрація перейшла до прямих каральних дій. Тільки за добу 14 працівникам винесли догани, а ще двох звільнили. З початку дії комісії звільнилось (або були звільнені) 16 працівників з яких 12 – це медперсонал, повідомляють в онкоцентрі. Детальніше – "ЗаБор".

Нагадаємо, раніше "ЗаБор" писав, що Комунальне некомерційне підприємство Запорізький регіональний протипухлинний центр (колишній онкодиспансер) ліквідують, через приєднання його до Запорізької обласної клінічної лікарні. Працівники центру звинувачують Запорізьку ОВА в порушенні рішення РНБО. Вони підписали колективне звернення до уповноважених осіб.

Як повідомляв "ЗаБор", 13 травня в Запорізькому окружному адміністративному суді повинно було відбутися засідання. У позові йшлося про визнання незаконним та скасування розпорядження щодо припинення існування спеціалізованого онкоцентру і приєднання його до обласної лікарні.

Однак Запорізький окружний адміністративний суд прийняв рішення залишити заяву без розгляду. Сталося це через те, що його "відізвала" ліквідаційна комісія. Але медики вирішили тоді подавати до суду вже не як від Протипухлинного центру, а як особисто від медпрацівників. Суд не прийняв до розгляду і цей позов, аргументуючи це тим, що колектив медпрацівників не є юридичною установою, чи особою, розповіли медики. Вони у свою чергу подали апеляцію на це рішення. Адже виходить, що зараз вони взагалі не можуть відстоювати свої права. 

Усього в суді зараз знаходиться 6 позовів по справі закриття Запорізького регіонального Протипухлинного центру (ЗРПЦ).

Також працівникам Протипухлинного центру дали усього три дні, щоб вони написали заяви на прийом на роботу до обласної лікарні, або на звільнення.

При цьому варто зазначити, що 23 травня стало відомо, що медичним працівникам Запорізького протипухлинного центру, які борються за скасування рішення про їх приєднання до обласної клінічної лікарні, принесли повістки ТЦК. Цікаво, що повістки принесли саме ініціативній групі - тим, хто підписав судовий позов, який подали на ЗОВА. Також повістку принесли й директору лікарні.

І от 5 і 6 червня з’явилася купа наказів від "голови комісій з припинення" Дмитра Сиволапа, за якими вимагали у медиків надавати письмові пояснення, де вони були під час тієї, чи іншої протестної акції, аргументуючи це "порушенням законодавства"

І от як стало відомо вчора, 7 червня, тільки за добу 14 працівникам винесли догани, а ще двох звільнили. З початку дії комісії звільнилось (або були звільнені) 16 працівників з яких 12 медперсонал, повідомляють в онкоцентрі, розповів "ЗаБору" заступник директора Протипухлинного центру Юрий Баршак.

Аргументують зокрема винесення доган тим, що люди (під час протестних акцій) не були на своїх робочих місцях. Але медики центру зазначають, що це саме репресії. Наприклад, Тетяна Друцька (палатна медична сестра) отримала догану за те, що "не була на робочому місці" 13 червня, коли проходило перше судове засідання по справі центра. І вона справді була на тому засіданні, але на робочому місці бути ніяк не могла, бо в цей день у неї вихідний.  

До речі була  звільнена медичний реєстратор Оксана Шаповалова, яка розповідала про свій негативний досвід роботи в обласній клінічній лікарні. Так, вона розказувала, наприклад, про те, що в лікарні пацієнти повинні сплачувати страховки (готівкою старшій медсестрі) при тому, як потрапити в відділення. Коли вона працювала така плата була 1000 грн, потім піднялася до 1200, а зараз вже кажуть про те, що тариф становить 1500 грн. Більш того, ці "страховки" потрібно сплачувати при потраплянні навіть з одного відділення в інше. Стосовно цих "страховок" "ЗаБор" задав питання  адміністрації ЗОКЛ, але відповіді ще не отримав.   

До речі, матеріал-розслідування зробив телеканал «1+1» стосовно ситуації в онкоцентрі. І тут до речі є пряма мова замголови ОВА Наталі Будяк, яка коментує інформацію, чому саме медикам-активістам роздали повістки. За її словами, це дивно, що на третій рік війни, люди дивуються тому, що їм треба сходити в військомат і звірити дані    

Нагадаємо, що тиждень тому медики онкоцентру запросили голову ЗОВА на відкриту зустріч, але Іван Федоров так і не приїхав до колективу.  На цьому заході медики пояснювали, чому саме виступають проти приєднання до обласної клінічної лікарні. Нагадаємо, що на сайті Президента була створена петиція на скасування рішення про ліквідацію спеціалізованного онкоцентру. На цей час вона набрала 18,8 тисяч голосів, при необхідних 25 тисячах.

Просмотров: 3958. Теги: онкодиспансер Запорожская областная клиническая больница
Поделиться: