В Запоріжжі знову планують чергову реорганізацію медзакладів: на черзі три лікарні та пологовий будинок

Опубликовано 2024/02/19 - 17:22

В Запоріжжі реорганізація медичних закладів завжди спричиняла великий резонанс серед місцевих мешканців. Так, зараз міська влада знову порушила це питання. Стало відомо, що на майбутній сесії хочуть розглянути реорганізацію таких медзакладів, як лікарні №1, №3 та №10, а також пологового будинку №3. Докладніше - "ЗаБор".

Про чергові реорганізації ряду міських лікарень, шляхом їх "злиття" стало відомо з проєкту рішення міської ради Запоріжжя, на яке посилається видання "061". Вочевидь, це питання розглядалося на депутатській комісії, повідомили "ЗаБору" у пресслужбі мерії, адже на сайті міськради проєктів рішення на сесію немає.  

Так, у Комунарському районі міста хочуть міську лікарню №1 на вулиці Чумаченка приєднати до лікарні №7 на вулиці Привокзальній (колишня медсанчастина «Радіоприбору»).

Також пропонують з’єднати міську лікарню №3 на проспекті Металургів з лікарнею №4 в Заводському районі міста.

Інший медзаклад, який хочуть реорганізувати - це КНП «Міська лікарня No10», яку довгий час хотіли об’єднати з 6 міською лікарнею.Цього разу 10-ку вже хочуть приєднати також до лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги (лікарня №5).

Нагадаємо, що нещодавно навколо 10-ої запорізької міської лікарні виникла скандальна ситуація, про яку писав "ЗаБор". Так, медпрацівники з грудня не отримували заробітні плати. Більш того, їм тоді повідомили, що у січні вони також не отримають грошей. Тоді медики казали, що це найдовша заборгованість, яка була в їх лікарні. За даними міської влади, на кінець 2023 року заборгованість 10-ї лікарні по зарплатах складала 8,7 мільйона гривень.

Також реорганізувати хочуть "Пологовий будинок №3" в Шевченківському районі. Його також хочуть об’єднати з міською лікарнею екстреної та швидкої медичної допомоги.

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що між співробітниками та новим керівником пологового будинку №3 стався затяжний скандал, із погрозами, псуванням майна та судами. Як наслідок з лікарні пішли ведучі спеціалісти: заступниця медичного директора та відомий лікар Костянтин Островський, який на тлі всіх цих скандалів навіть переніс інсульт.

Так, ініціативу реорганізації міських медзакладів в міській раді пояснюють необхідністю економії бюджетних коштів, а також формуванням так званої "спроможної мережі" в рамках госпітальних округів.

"Мета прийняття проєкту рішення - оптимізація управління суб’єктами господарювання комунальної форми власності, підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливостей щодо його доступності та якості, ефективного використання матеріально-технічного та кадрового потенціалу, підвищення економічної ефективності використання активів", - зазначається в тексті проєкту рішення.

Остаточне рішення мають прийняти депутати на найближчій сесії міської ради.

Історія «реорганізаційних» скандалів з медзакладами у Запоріжжі:

Нагадаємо, скандальне питання оптимізації міських медичних закладів в Запоріжжі гостро стояв восени 2022 року. Тоді мерія хотіла:

- приєднати пологовий будинок №9 (Хортицький район) до пологового будинку №3 (Шевченківський район). Результат такого "злиття" - Хортицький район Запоріжжя залишиться без пологового будинку;
- приєднати Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги ЗЦМСП №1 (колишня міськлікарня №1, Олександрівський район) до міської лікарні №10 (Вознесенівський район).
- об'єднати дитячу міськлікарню №1(Комунарський район) та дитячу міську лікарню №5(Хортицький район).

Найзатяжнішою та найскандальнішою стала оптимізація 5 міської лікарні (лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги), шляхом з'єднання з 6 міською лікарнею:

- Ще у грудні 2022 року, на таємній сесії міськради, депутати ухвалили рішення про так звану "оптимізацію" 5-ї міської лікарні та її приєднання до міської лікарні №6.
- Після цього рішення колектив лікарні швидкої допомоги подав до суду щодо незаконності такого рішення і вже 15 грудня 2022 року суд прийняв постанову про припинення дії рішення міськради. А вже у березні суд повністю задовольнив позов медиків і визнав рішення міської ради незаконним.
- Згодом в.о.мера Анатолій Куртєв, за словами співробітників 5-ї лікарні, незаконно намагався усунути директора Дмитра Івченка, а на його місце поставити Петра Риженка. Однак Івченко, у свою чергу, не погодився з таким рішенням та видав розпорядження про усунення самого Риженка з посади.
- Вже 2 березня, на території лікарні представники поліції та спецпідрозділу "Кобра" силою відчиняли двері та заходили до адмінкорпусу лікарні.
- Те саме сталося і 7 березня, тоді Риженко з правоохоронцями та адвокатом все ж таки зайшли до кабінету директора Дмитра Івченка - вони написали один на одного заяви в поліцію.
- Пізніше стало відомо, що мерія звільнила Дмитра Івченка з посади директора лікарні.
- Наприкінці  липня 2023 року суд Запоріжжя визнав протиправними та скасував розпорядження Куртєва про догану, звільнення та дострокове розірвання контракту з Дмитром Івченком. Цим судовим рішенням головний лікар був поновлений на своїй посаді з моменту незаконного звільнення.
- Однак попри всі програні справи в суді, мерія Запоріжжя знову видала розпорядження про звільнення директора 5-ї міської лікарні.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 4778. Теги: оптимизация
Поделиться: