Скандал в 3-му пологовому будинку в Запоріжжі: директорку закладу звинувачують у тому, що вона довела до звільнення двох провідних лікарів

Опубликовано 2024/02/05 - 14:35

В Запоріжжі між співробітниками та новим керівником пологового будинку №3 стався затяжний скандал, із погрозами, псуванням майна та судами. Як наслідок з лікарні пішли провідні спеціалісти: заступниця медичного директора та відомий лікар Костянтин Островський, який на тлі всіх цих скандалів навіть переніс інсульт. Докладніше - "ЗаБор".

Історію роботи в пологовому будинку №3 в Запоріжжі за останній рік поділилась у своїй соцмережі лікарка-акушер та заступник медичного директора Євгенія Полякова ще на початку січня. Тоді у своєму пості лікарка розповіла, що після зміни директора медичного закладу почались постійні скандали. За її словами, вона та інші лікарі були не згодні з правилами, які встановила нова директорка Лариса Василенко. 

"Я не можу сказати, що стосунки у нас задались. Я не дуже хочу наводити конкретні приклади, це юридично не дуже правильно. До того ж по директорці вже є 3 кримінальних провадження, робота йде. Але ми з деякими лікарями в голос не погоджувались з новими правилами гри. Отримували за це догани, оскаржували їх в судовому порядку (успішно). Бачачи які проблеми з забезпеченням з’являються у пологового, ми повідомляли пані директорку про невідповідність вимогам, неможливість надавати якісну допомогу. Коли ситуація не вирішувалась, писали відповідні звернення в департамент", - писала у своєму пості лікарка. 

В кінці січня 2024 року на своїй сторінці в соцмережі Євгенія Полякова заявила, що офіційно звільнилась з пологового будинку №3 у Запоріжжі. Також разом з нею з лікарні пішов медичний директор закладу та відомий лікар Костянтин Островський, через схожу ситуацію.

"На жаль, останні події створили умови, в яких неможливо нормально продовжувати роботу. І я не бачу наразі жодних передумов до покращення ситуації. Костянтин Володимирович в січні на тлі всіх цих подій переніс інсульт. Тепер я вже можу про це казати, бо йому набагато краще. Але, після довгих розмов, ми вирішили, що більше не хочемо продовжувати в цьому існувати. Сьогодні і я, і Костянтин Володимирович написали заяви на звільнення з посади. Це було дуже важке і багато разів зважене рішення", - написала Євгенія в соцмережі.

Кореспонденти "ЗаБору" особисто поспілкувалися із Євгенією Поляковою. Лікарка розповіла, що після призначення нового керівництва вона почала отримувати постійні догани (Так, щоб звільнити робітника з посади по статті, необхідні саме догани в її особистій справі – від журн). 

Вона розповіла про одну з ситуацій, яка пов'язана із гуманітарною допомогою. Їм в лікарню передали гуманітарку і їх директорка Лариса Василенко сама підписала акти щодо "Прийому/передачі". А після цього медичному директору пологового Костянтину Островському дала догану щодо того, що це він прийняв гуманітарну допомогу й не поставив її до відома. За словами Євгенії, щодо цього питання навіть був суд і Островський його виграв.

За словами Євгенії Полякової, вона навіть вислуховувала погрози від директорки Лариси Василенко:

"Їй потрібні були приводи, щоб дати нам догани і, щоб звільнити з посад, а ми (медичний директор Островський та його заступник сама Євгенія Полякова - ред.) їй їх не давали. І вона почала придумувати й докопуватись до будь-якої дрібниці. Ми писали багато пояснювальних, багато цього всього, але продовжували працювати. Вона (директорка Василенко - ред.) мені постійно погрожувала й казала, що мене ледь не в під'їзді вб'ють. Я на таке уваги не дуже звертала".

Лікарка стверджує, що під кінець 2023 року їй почали на прийом "підсилати" замовних пацієнтів. Про це вона також розповідала й у своїй соцмережі. 

"В жовтні до мене на прийом через Інстаграм записалась дівчинка. Чекати запису в КСМ їй було довго. Я запропонувала їй під’їхати в пологовий. Вона приїхала, я провела її по всіх документах, подивилась абсолютно безкоштовно, за пару днів дала зворотній зв’язок щодо аналізів. Дівчина була дуже вдячна і ввічлива. А потім пішла до керівництва і написала на мене скаргу. Людина виявилась «заказним» пацієнтом. Мені виписали догану за те, що я подивилась жінку не в тому відділенні (я подивилась там, де був УЗД апарат і він був нам потрібен. Це не є заборонено). Догану я оскаржую в судовому порядку, очікуємо розгляду. (Дівчина потім ще вибілювала директорку і писала на мене бруд в діректи блогерам. Але інстаграм тісний, я вас впізнала. І то так, до слова). Мене, звісно ж, усюди заблокували", - розповідала в соцмережі Євгенія Полякова.

Лікарка також розповіла, що в кінці 2023 року їй в машині прокололи шини на колесах, а також облили автівку червоною фарбою. А вже на початку січня 2024 року їх директорка Лариса Василенко видала наказ щодо того, що забороняє Євгенії Поляковій та Костянтину Островському займатись медичною діяльністю в пологовому, як лікарі, й дозволила тільки працювати на посадах медичного директора та заступника, займаючись "паперовою роботою", як каже Євгенія.

"Тому директорка внесла зміни в посадові інструкції. Тепер і я, і Островський (зам. медичного директора і медичний директор) маємо не НАДАВАТИ допомогу, а КОНТРОЛЮВАТИ НАДАННЯ медичної допомоги. Інакше кажучи, не маємо права навіть торкатись жінок", - писала жінка на початку у своїй соцмережі.

Саме всі ці події й призвели до звільнення двох лікарів з пологового №3 у Запоріжжі. На питання "ЗаБору", куди обоє лікарів планують влаштуватись на роботу далі, Євгенія відповіла, що зараз вони розглядають варіанти. За її словами, це буде приватна медицина.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Запорізька міська влада створила комісію для того аби провести перевірки у пологовому будинку №3. Повідомляється, що перевірки стосуватимуться фінансово-господарської діяльності. Вони триватимуть до кінця березня 24-го року.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2856. Теги: роддом
Поделиться: