В Запоріжжі новий скандал навколо 5-ої міської лікарні: влада зробила чергову спробу відсторонити керівника лікарні

Опубликовано 2023/03/01 - 15:04

Навколо Запорізької лікарні екстреної медичної допомоги (лікарня №5) вже довгий час не вщухають скандали. Спочатку міська влада хотіла реорганізувати медзаклад і об'єднати із іншою лікарнею міста, однак суд зміг призупинити дію рішення міськради. Тепер, за словами співробітників лікарні, в.о.мера Анатолій Куртєв намагається відсторонити (за їх твердженням - незаконно) директора закладу Дмитра Івченко і поставили на його місце недавно призначеного медичного директора Петра Риженко. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, ще 7 грудня 2022 року, на таємній сесії запорізької міськради, депутати ухвалили скандальне рішення про так звану "оптимізацію" 5-ої міської лікарні та її приєднання до міської лікарні №6. Ця ситуація викликала великий резонанс. Після винесення цього рішення, колектив лікарні швидкої допомоги (п'ята міська лікарня) подав до суду на міськраду про незаконність рішення про оптимізацію. І вже, 15 грудня 2022 року, суд ухвалив призупинити дію рішення міськради.

Однак вчора, 28 лютого, секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв видав розпорядження про відсторонення керівника 5-ої міської лікарні Дмитра Івченка від службових повноважень. Він обгрунтовав це листом від управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції. Як повідомляє запорізьке видання "Акцент", там зазначається, що на період відсторонення від посади Дмитра Івченко обов’язки директора КНП покладаються на медичного директора КНП Петра Риженка.

При цьому сам Івченко не погодився з даним розпорядженням в.о.мера і в той же день видав власне - відсторонити Петра Риженка від посади медичного директора закладу у зв’язку з проведенням відносно нього службого розслідування по встановленню фактів порушення норм трудового та кримінального законодавства.

У міській лікарні №5 "ЗаБору" розповіли, що вчора, 28 лютого, близько 15:00 годин, до адмінкорпусу лікарні завітала команда від мерії Запоріжжя на чолі з Максимом Денщиком (директор департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради), який раніше очолював комісійну перевірку лікарні за розпорядженням секретаря міської ради. Вони прийшли аби довести до відома, що з 28 лютого директором лікарні за розпорядженням секретаря міської ради призначений Петро Риженко.

Але, як стверджують робітники лікарні, встановити нову владу у лікарні їм не вдалося, як прибрати зі свого кабінета Іванченко. 

Нагадаємо, раніше "ЗаБор" повідомляв, що голова ліквідаційної комісії Петро Риженко зненацька зліг у реанімацію. Однак, як розповіли у медзакладі, виявилось, що саме вчора, 28 лютого, він вийшов з лікарняного.

Відомо, що ще до війни Риженко влаштувався на роботу до 6-ої лікарні Запоріжжя та був на посаді начальника з медичної частини. Через деякий час туди перейшла працювати звичайним лікарем й його дружина. За словами персоналу, через невеликий проміжок часу вона вже стала завідувачкою реанімаційного відділення, а сам Риженко влітку перейшов працювати до міської лікарні №5. При цьому в мерії запевняли, що призначення дружии Риженко відбулося вже після звільнення її чоловіка.

Як зазначають юристи, відсторонення директора 5-ої лікарні є незаконним.

"Згідно Статті 65 прим.1 закону України "Про запобігання корупції" частині 5 ,абзацу 3 - відстороняти від роботи має право безпосередньо керівник особи, яка працює на даному підприємстві. Відповідно до контракту між директором і мером міста, та відповідно прав міського голови, відсутні повноваження у секретаря міської ради, щодо відсторонення або звільнення від роботи директора. Директор КНП призначається або звільняється з посади шляхом голосування, чого не відбулось та не відбувалось в даному випадку по призначенню Риженка та відстороненню Івченка", - наголошують вони.

При цьому співробітники 5-ої лікарні розповідають, що команда від мерії погрожувала звільненням працівникам закладу, якщо вони не будуть слухатись "нового" директора.

Медики наголошують, що саме при керівництві директора Дмитра Івченка від НСЗУ (Національна служба здоров'я України) цього року міська лікарня №5 заробила суму набагато більшу. За їх словами, це дозволить лікарні перестати бути, як заявляють у міській раді, дотаційною та самостійно закривати фінансові питання.

Як припускають співробітники лікарні, керівництво міста хоче прибрати Дмитра Івченко з посади, бо він не "підкорюється" новій міській владі (сам Івченко був призначений за мерство Володимира Буряка).

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3105. Теги: Куртев Анатолий Петр Рыженко Дмитрий Ивченко горбольница №5
Поделиться: