Обласна влада розповіла, як у новому році в Запоріжжі та області будуть працювать школи та вузи

Опубликовано 2023/08/28 - 14:42

Цього тижня в Україні стартує новий навчальний рік, вже другий який починається за умов війни. У Запорізькій ОВА розповіли, що школи та університети Запоріжжя та області, включно із навчальними закладами-переселенцями, будуть працювати дистанційно. Яка ситуація із робочими закладами освіти та вчительським складом, докладніше - "ЗаБор".

Сьогодні, 28 серпня, пройшов брифінг очільника Запорізької ОВА Юрія Малашка та голови обласного департаменту освіти Людмили Бухаріної щодо початку навчального року у Запоріжжі та регіоні.

Нагадаємо, ще у травні 2023 року в обласному департаменті освіти заявляли, що в Запоріжжі можливо введуть змішану форму навчання на новий навчальний рік. На початку серпня очільник області Юрій Малашко заявив, що очного навчання точно не буде, однак знов таки можливе введення змішаної форми.

Тепер на брифінгу повідомили, що початок навчального року школи та вищі навчальні заклади (університети) проведуть у дистанційному навчанні.

Відомо, що всього у Запорізькій області, з урахуванням окупованих територій, 484 школи, з них 380 шкіл продовжують працювати. Варто зазначити, що до робочих шкіл відносяться й ті, що фізично розташовані на захоплених територіях, однак вчительський склад та учні виїхали та знаходяться на підконтрольних Україні територіях або за кордоном. 

На території Запоріжжя працюють 120 шкіл.

Як заявила Людмила Бухаріна, 18% вчительського складу Запорізької області виїхали за кордон. При цьому вони продовжують отримувати заробітні плати та працювати у дистанційному форматі.

Зазначається, що Запорізька область також продовжує отримувати технічні засоби (ноутбуки, планшети) для того аби організувати дистанційну форму навчання. За словами очільниці освітнього департаменту за 2022-2023 роки Запорізька область отримала близько 10,5 тисяч гаджетів: з них 8,5 для вчителів, інші для учнів. Також скоро планується нова поставка для 4-х прифронтових громад області.

Також у Запоріжжі продовжують працювати й університети - всі вони розпочнуть навчальний рік у дистанційному форматі. Включно із ВНЗ, що розташовані у Запоріжжі починають навчальний рік й ті університети, що переїхали з окупованих територій. Наразі у Запоріжжі на базі ЗНУ знаходиться - Бердянський педагогічний університет та Таврійський державний агротехнологічний університет (Мелітополь), на базі Хортицької національної академії працює Мелітопольський педагогічний університет.

Також одним із ВНЗ переселенців, що змінили місце розташування є Бердянський університет менеджменту і бізнесу - він переїхав до Києва.

При цьому представники наголошують, що наразі є план лише початку навчального року у Запоріжжі. Надалі можуть бути розглянуті й інші варіанти проведення навчального процесу, однак все це залежить від кількості облаштованих укриттів та безпекової ситуації у регіоні.

Як розповіла директорка Департаменту освіти й науки Людмила Бухаріна, з нового року (з 2024 року) буде додатково запущено новий проєкт "Моя фортеця" для безпеки навчання. Всього до кінця року їх буде 21.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 934. Теги: школа учителя
Поделиться: