У Запоріжжі почали роботи з реконструкції ще одного будинку, зруйнованого російською ракетою (фото, відео)

Опубликовано 2023/06/05 - 15:59

Сьогодні, 5 червня, у Запоріжжі презентували реконструкцію будинку на вулиці Кияшко, який зруйнувала російська ракета. Також там вже почали виконувати підготовчі роботи до початку реконструкції. При цьому мешканці будинку кажуть, що їм дати мало часу, аби забрати речі з квартир. Докладніше - "ЗаБор". 

Нагадаємо, вночі 24 вересня 2022 року російські окупанти завдали ракетного удару по Запоріжжі, внаслідок якого було сильно пошкоджено житловий будинок у Дніпровському районі міста. Саме будинок за адресою по  вулиці Кияшко, 22, перший у Запоріжжі постраждав від удару росії.

Так, сьогодні, 5 червня, біля будинку представники міської влади Запоріжжя презентували початок реконструкції житлового будинку. Тут біли присутні: в.о.мера Анатолій Куртєв, заступник мера Віктор Гординський та керівник підрядної компанії Сергій Дідух.

Роботами над відновленням будинку буде займатися підрядна компанія "Статус Буд-Інжиніринг". Як розповів керівник, у Запоріжжі вони вже займалися будівельними роботами над сквером Піонерів, сквером Театральним. За його словами, їх компанія має досвід з будівництва будинків, але котеджних. 

Як розповів секретар міськради Запоріжжя Анатолій Куртєв, фінансування на реконструкцію будинку буде йти із міського бюджету та Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Як це буде у процентному відношенні він не уточнював. При цьому очільник міста зазначив, що наразі вони не виключають можливості залучення великого бізнесу до фінансування. 

Заступник мера Віктор Гординський розповів, що найближчим часом у будинку відновлять електропостачання для того, щоб місцеві жителі будинку змогли забрати з квартир свої речі (от авт. - тут треба додати, що у багатьох квартирах світло є). При цьому самі мешканці невдоволені тим, що їм дали мало часу на вивезення речей - лише 3 дні. Але вони вважають, що їм дадуть більше часу.

Наразі на місці ведуться підготовчі роботи. Як зазначив Анатолій Куртєв відновлення цього будинку також буде йти поетапно.

"Так само буде поетапно: спочатку це відновлення конструкцій, потім внутрішні роботи, фасад, дах і благоустрій. Все теж поетапно", - заявив в.о.мера.

Початок робіт повинен був стартувати ще 1 числа, але по факту він почався тільки сьогодні. Обіцяють, що термін реалізації реконструкції - до грудня 2024 року. 

Також представники міської влади зазначили, що найближчим часом будуть укладені договори й щодо двох інших зруйнованих будинків, які будуть фінансуватися з міського бюджету - за адресами вулиця Сталеварів, 16 та Зестафонська, 8.

Нагадаємо, що наприкінці травня у Запоріжжі презентували початок реконструкції будинку на проспекті Соборному, 151, у Запоріжжі. Також стало відомо, що ще 7 будинків, що були зруйновані російськими ракетами будуть відновлені за кошти державного бюджету.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 816. Теги: реконструкция
Поделиться: