В центрі Запоріжжя скоро почнеться реконструкція зруйнованого російською ракетою будинку (фото, відео)

Опубликовано 2023/05/19 - 12:58

Сьогодні, 19 травня, в Запоріжжі презентували початок реконструкції будинку на центральному проспекті, який зруйнувала російська ракета. Так, роботи розпочнуть вже 29 травня. За словами представників влади, саме будинок на вулиці Сталеварів є найскладнішим у відновленні. Відновлення будинку стартує за фінансової підтримки Групи Метінвест та комбінату "Запоріжсталь". Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, рано вранці 6 жовтня 2022 року, російські окупаційні війська нанесли ракетні удари по багатоповерховим житловим будинкам у самому центрі Запоріжжя

Так, через 7,5 місяців після терористичного акту росіян, в Запоріжжі розпочнуть реконструкцію будинку, що розташований на проспекті Соборному. Сьогодні, 19 травня, біля будинку провели презентацію початку реконструкції. Там були присутні: в.о.мера Запоріжжя Анатолій Куртєв, голова Запорізької ОВА Юрій Малашко та операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко. 

Як зазначив Анатолій Куртєв, вже 29 травня розпочнуться роботи з реконструкції будинку. Він також розповів, що загалом робота над зруйнованим будинком буде вестися у декілька етапів. 

"Це поетапна реконструкція. Перший етап - відновлення конструкцій, потім - облаштування внутрішнього осередку, потім - облицьовка наружних стін і облаштування навколо прибудинкової території", - зазначив в.о.мера. 

Нагадаємо, у квітні міська рада Запоріжжя проголосувала за виділення майже 400 мільйонів гривень на відбудову 4-х зруйнованих будинків

Так, за словами секретаря міськради, за документацією на відновлення будинку в центрі Запоріжжя буде виділено 141 мільйон гривень. 

Відомо, що будинок буде відновлено в повному обсязі, також повністю буде збережена історична архітектура будівлі. 

Як зазначив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко, на першому етапі вони виділять на реконструкцію 50 мільйонів гривень. За потреби, Метінвест та «Запоріжсталь» готові надати необхідну техніку та фахівців. Крім того, Компанія має досвід та експертизу у реалізації інфраструктурних проєктів національного масштабу.  

Усі роботи по відновленню будинку планують завершити за 2 роки. Він буде відновлений в тому вигляді, що й був, запевняє очільник мерії. 

Будинок по проспекту Соборному 151 був побудований за замовленням комбінату «Запоріжсталь» та введений у експлуатацію в 1955 році. Він являється пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1275. Теги: реконструкция
Поделиться: