Розгортається скандал навколо звільнення директора Запорізької гімназії №107, після відео про те, як не пускають в укриття в підземній школі під час тривоги. Так, група батьків дітей відстоює директорку, колишня депутат робить заяву про те, що директорку змусили звільнитися. А представник департаменту освіти Віталій Лисенко заявляє, що вона була звільнена за згодою сторін, а укриття, якщо стоїть позначка «Укриття», повинно використовуватися за призначенням. Детальніше – "ЗаБор".
Батьки учнів Запорізької гімназії №107 звернули увагу на публікацію у Facebook, де кореспондент сайту "ЗаБор" повідомив, що не зміг потрапити до нового укриття, відкритого в січні на базі школи. Вони стверджують, що журналіст не показав повну версію подій, приховавши частину відео, де йому пропонують пройти в основне укриття в будівлі школи.
Проте ця інформація не відповідає дійсності. Адже у відео, що згадується, зафільмований увесь діалог з представником гімназії, до моменту, коли ця людина кладе слухавку.
На відео чітко видно, що після того, як в приміщенні з написом «Укриття», були зачинені вхідні двері, журналіст сайту "ЗаБор" натиснув на дзвінок для з’ясування ситуації та можливості доступу до укриття. Голос з гучномовця відповів наступне (приводимо увесь текст діалогу, яким він був насправді):
- Что вы хотите?
- Добрий вечір, а можна зайти в укриття?
- Нет, нельзя.
- А чому не можна?
- В школу зайдите.
- А чому не можна? Це ж укриття?
- … (кладе слухавку).
На цьому відео закінчується.
Але журналіст пішов до центрального входу у школу. І у саму школу його… не пустила охорона. І хоч це був вже позаначальний час, там була позначка, що то «Незламний хаб». Вони пояснили, що в школу не пускають і зараз в укриття теж не пускають, бо там двері в аудиторії не зачиняються, а там нові класи та матеріальні цінності.
На питання, куди тоді людям йти, у разі тривоги, вони розповіли, що в них є підвал, куди вони можуть пускати місцевих мешканців, коли вони просять. Після детальних пояснень, де знаходиться підвал, його таки вдалося знайти.
Двері в підвали закривалася цеглою і він справді був відкритий, але ніяк не позначений і вказівок на ньому не було. І як до нього потрапити, якщо не пройти увесь квест: з підземною школою, де є назва «Укриття», з опитуванням чергових, з’ясуванням намірів людини і потім спрямування її до підвалу, який не є офіційним укриттям і ніяк не позначений?
Батьки гімназії акцентують свою увагу на тому, що підземна школа ще не введена в експлуатацію та ще немає навіть договорів з охоронною фірмою, бо працює в тестовому режимі.
За інформацією від першого заступника директора Департаменту освіти і науки ЗМР Віталія Лисенка, дійсно, згідно документів, наразі підземна школа працює в тестовому режимі. Проте, щоб забезпечити в підземній школі додаткову можливість чергування в окремому приміщенні, спочатку її функціонування додатково було введено шість ставок осіб допоміжного технічного персоналу. Це було зроблено для того, щоби збільшити кількість штатних одиниць, включно з додатковим сторожем, який щодня має бути присутнім саме в укритті. Також ці ставки стосуються і додаткового технічного персоналу, відповідального за чистоту в даному приміщенні.
Це все є комплекс будівель, за які зараз відповідає керівництво 107-ї гімназії .
Щодо обурення батьків в соцмережі, мовляв, підземна школа на базі 107-ї гімназії – це саме школа, де можуть перебувати виключно школярі і не мають перебувати інші мешканці міста, Віталій Лисенко зазначає, що першочергово необхідно мислити питанням життя людей. Наявність там таблички «Укриття», наявність взагалі освітнього процесу на базі цього закладу освіти вже каже про те, що це є укриття, яке може використовуватись", - повідомив посадовець.
А от стосовно підвалу, де виставлені стільці, є вода, світла, але немає ніяких позначок, посадовець заявив наступне:
Підвал наземної частини 107-ї гімназії, за словами Віталія Лисенка, не є офіційним укриттям.
"Те підвальне укриття не має допуску всіх служб, саме тому не розглядалось як підвальне приміщення, яке можна було б переобладнати під укриття. Якщо мешканці бажають і самостійно заходять в підвальне приміщення школи, то це їх вибір, але це не є укриття", - заявляє чиновник.
Стосовно колишньої директорки Запорізької гімназії №107 Галини Ємельянової, як зазначає Віталій Лисенко, її не було звільнено за статтею. Вона написала заяву за згодою сторін.
Пані Галині було запропоновано залишитись працювати в закладі на посаді заступника директора, проте від цієї пропозиції вона відмовилась.
«Департамент чує думку батьків, але Департамент має виключне право щодо обрання керівників закладів освіти своєї компетенції. Будь який керівник закладу освіти є менеджером, призначений Департаментом для виконання своїх обов’язків. Якщо в Департаменту є певні зауваження до директора закладу, або директор закладу пише заяву, то Департамент прислухається до цього» - підсумував Віталій Лисенко.
Висловила свою думку (і звинувачення) на адресу департаменту колишня директорка закладу (попередниця Галини Ємельянової), та екс-депутат міської ради Раїса Чухрай.
Вона у соцмережі заявила Віталію Лисенко, що Галину Ємельянову змусили написати заяву на звільнення.
За попередньою інформацію, новою директоркою буде працівниця гімназії, яка зараз виконує функції заступника директора.
Група ж батьків продовжує відстоювати звільнену директорку 107-ї гімназії, бо впевнені, якщо юридично підземна школа ще не знаходиться на балансі згаданого навчального закладу, то директорка не повинна відповідати за те, що їй не належить.
В сюжеті "5 редакції" одна із мам висловлює наступну думку:
"Батьки будуть добиватись, щоб в підземну школу-укриття був допуск тільки для учнів цієї гімназії, їхніх батьків та для персоналу навчального закладу".