Ситуація з Дубовкою в Запоріжжі: жодного здорового дубу, прогнивші атракціони, ліквідація КП (фото, відео)

Опубликовано 2023/05/25 - 16:24

Центральний парк Запоріжжя відвідують багато місцевих жителів та навіть гостей міста, однак не дивлячись на це там є проблеми, які ніхто не вирішує. Так, стало відомо, що через неналежний нагляд була знищена поливна система парку. Через підйом грунтових вод, підгніли металеві конструкції атракціонів. До того ж у парку не залишилось ні одного здорового дубу, розповідає ексдиректор парку.  Докладніше - "ЗаБор".

Зараз у центральному парку не працює жодний комунальний атракціон, але є приватні. І в будні й вихідні людей тут доволі багато.

Але не усі туалети тут працюють, а на центральних оновлених алеях взагалі  немає лавочок.

Також просто посеред парку досі знаходяться не розібрані завали зруйнованого готелю "SunRise".

Нагадаємо, у квітні "ЗаБор" вже розповідав про те, що центральний парк Запоріжжя "Дубовий гай" прийшов у занедбаний стан через неналежний нагляд. А у травні ми повідомляли, що рівень води значно піднявся і пруди вийшли зі своїх берегів і затопили деякі дорідкі.

Але це лише крихти зі справжніх проблем парку.

Прогнивші й заборонені атракціони

"ЗаБор" розказував, що атракціони центрального парку Запоріжжя вже є небезпечними для відвідувачів. Так, вони не мають дозволів на експлуатацію і не ремонтуються.

Ексдиректор парку Вікторія Чікалова розповіла "ЗаБору", що Держгірпромнагляд, який регулярно за запитами керівників, перевіряє стан запорізьких атракціонів, не подовжив дозвіл на їх експлуатацію.

За її словами, ще у 2015 у Дубовці була встановлена спеціальна італійська система поливів, вода збиралась зі свердловини й не давала підійматися грунтовим водам. Завдяки цьому парк не підтоплювало. 

Однак за нового керівництва, через неналежний нагляд система поливів була зруйнована і конструкції атракціонів прогнили.

Як розповіла Чікалова, близько 4-х років тому у Дубовці стався інцидент. Так, на атракціоні "Веселі гірки" каталися батько з дитиною і під час цього зламалося центральне кріплення, на якому все тримається. На щастя, тоді трагедії не сталося. Дитина та чоловік отримали синці та садна. Чоловік був нетверезий, тому його з дитиною просто спровадили з парку. 

Також Вікторія Чікалова розповіла, що у небезпечному стані знаходиться й оглядове колесо (чортове колесо). Як їй розповіли працівники парку, Держгірпромнагляд надав висновок по атракціону, що він також не придатний до експлуатації.

Так, ще після трагедії у парку, коли скульптура прибила дівчинку, Держпромнагляд провів перевірку  атракціонів і вже тоді "забракував" колесо огляду. 

За її словами, якщо там також прогнили конструкції, і тут може бути більш страшна трагедія, якщо чортове колесо впаде.

Жодного здорового дубу

За словами ексдиректора, у центральному парку також не має ні одного здорового дубу. Такі дані є на Природно-заповідному фонді. Як зазначає Чікалова, все це також через зруйновану систему поливу, адже через грунтові води дерева просто згнивають. 

Вона наголосила на тому, що відповідальність за "вбиті" 300-400-літні дуби юридично несе директор парку і за це передбачена кримінальна відповідальність. 

Але ... фактично зараз парк залишили напризволяще, адже у 2022 році ліквідовано було і само КП "Дубовий гай"

За словами ексдиректора, після того, як було ліквідовано КП "Дубовий гай", парк передано у КП "Титан". Штат скоротили й, фактично, спеціалісти, які вміли правильно наглядати за атракціонами, деревами, екосистемою та парком в цілому, було звільнені.

За її словами, працівники КП "Титан" не вміють і не розуміють того, як правильно треба наглядати за парком "Дубовий гай". Через що й страждає популярне місце відпочинку запоріжців.

Фінансові проблеми 

Ліквідація КП, мабуть, була проведена з метою оптимізації фінансів, але вийшло навпаки. 

Зараз у парку не має спеціалістів, які знають екосистему парку та можуть із нею працювати. Не має і тих, хто слідкував за атракціонами.

При Чикаловій парк приносив прибуток. А вже при Комаренко (мерії Буряка) він став збитковим. Зараз взагалі не працюють атракціони, які давали основний прибуток парку. 

Так, Вікторія Чикалова згадує, що в останню каденцію на посаді директора парку, прибуток його був 6 млн гривень. З них орендна плата різних підприємців і бізнесів - лише 1 млн. Зараз останніх значно менше у парку. А тому і прибутку менше. 

Така ситуація з бізнесом, з підтопленням і руйнацією веде до того, що парк можуть розбити на частини й віддати в довгострокову  аренду. Таку перспективу як раз і вбачає ексдиректорка Вікторія Чикалова.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1307. Теги: Дубовая роща
Поделиться: