В якому стані Дубовка в Запоріжжі: небезпечні атракціони, заболочення частини парку і завали зруйнованого готелю (фото, відео)

Опубликовано 2023/04/19 - 16:09

Центральний парк Запоріжжя відвідують багато місцевих жителів та навіть гостей міста. Однак не дивлячись на це там є проблеми, які ніхто не вирішує. Так, стало відомо, що атракціони, які розміщені у парку не мають дозволів на експлуатацію, їх ніхто не ремонтує і через воду вони іржавіють. Одне з дерев своїм виглядом може зіпсувати усю задумку великої Алеї сакур. Одна з частин парку скоро може перетворитися на болото. До того ж, у парку після 6 місяців, досі не розібрали завали зруйнованого російською атакою готелю. Докладніше - "ЗаБор".

Небезпечний атракціон

Колишній директор парку "Дубовий Гай" Вікторія Чікалова розказала "ЗаБору" про стан, у якому знаходяться атракціони. За її словами, вони вже є небезпечними для відвудувачів. Так, атракціони не мають дозволів на експлуатацію і не ремонтуються.

Близько 4 років не працює система поливу біля атракціонів, через це рівень грунтових вод не знижується, і всі конструкції просто іржавіють. Все це може призвести до того, що один з атракціонів може впасти і нашкодити людям.

photo1681802106-_2_.jpeg

Тут варто згадати, що у березні 2020 року у парку сталася жахлива трагедія. Тоді на 8-річна дівчинку впала дерев'яна скульптура. Від отриманих травм дитина загинула. А судові засідання щодо справи постійно відкладаються через те, що туди не з'являються свідки чи підозрювані.

Також варто зазначити, що одному зі входів до парку (зі сторони "Анголенко" в районі покинутого літнього кінотеатру) застій забрудненої води. Там підтопило дерева, а у самій воді багато гілок і сміття, все це може перетворитися на болото. Там змушені плавати птахи. 

msg-1778124531-7068.jpg

При цьому деякі запоріжці зазначають, що у парку навіть не підготувалися до цьогорічної весни. Так, там банально не пофарбували поручні на мостиках.

Алея сакур

З 2012 року у Дубовому Гаю розміщена найбільша в Запоріжжі Алея сакур. ЇЇ висадили за ініціативою тодішнього директора парту Віторії Чікалової.

На сьогодні дерева вже виросли, однак там є проблема, яка поки не вирішена. Так, стало відомо, що для того, щоб дерева сакур прижилися у запорізькому кліматі і витримали холод їх прищепили до коріння черешні.

Тепер на одній з сакур зі стовбура дерева росте гілка черешні. Її треба було видалити, однак поки цього досі ніхто не зробив. Через це на одне з дерев, фактично стало гібридом і своїм виглядом може спотворити цілу Алею.

msg-1778124531-7073.jpg

Зруйнований готель

У парку розміщений готель "Sunrise". Нагадаємо, у вересні 2022 року російські війська завдали удари по території парку і зруйнували готель. Тоді внаслідок ворожої атаки загинув один із співробитників закладу.

З того моменту пройшло вже 6 місяців, однак завали готелю так і не розібрали. "ЗаБор" звертався до мерії з приводу цього питання. Там заявили, що Нацполіція нібито не дозволяє власнику розбирати завали через те, що вони є доказом воєнних злочинів рф.

Комунальне підприємство, що опікується парком огородило зруйнований готель. Однак навіть не дивлячись на це, там постійно ходять люди, діти граються конструкціями, а підлітки організували собі місце до тусовок.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1848. Теги: Дубовая роща
Поделиться: