Рік незламності: найтрагічніші події в Запорізькій області від початку повномасштабної війни (фото, відео)

Опубликовано 2023/02/24 - 13:08

Минає рівно рік, як почалась повномасштабна, кровопролитна й терористична війна росії проти України, яку всі ми запам’ятаємо до кінця наших днів. Саме та війна що увійде в підручники історії, як та, що принесла крах імперії. Запоріжжя та область за рік війни пережили багато страшних моментів, але від того не зламалося ані обласний центр, ані маленькі міста та села, а найголовніше не здалися люди.

Давайте згадаємо, як все починалось і, що залишило найбільші рани на жителях Запоріжжя та області.

Початок нескінченного лютого

Перші тривожні звісточки пролунали ще за добу до повномасштабного вторгнення, а саме 23 лютого. Тоді Верховна Рада України ввела по всій території надзвичайний стан. Це викликало досить велике занепокоєння серед населення проте все ще більшість не вірила у можливість війни.

А вже вранці 24 лютого близько 5 години ранку всі прокинулись від вибухів, сигналів повітряної тривоги. Тоді ж був завданий перший удар по території Запорізької області – місту Бердянськ.

photo_2022-02-24_06-36-34-thumb-main-one.jpg

Вже за годину пролунає те саме, перше звернення президента Зеленського, яке теж увійде в історію. У своїй промові президент повідомив, що введено військовий стан та про готовність до оборони нашої країни.

Цього ж дня країною шириться паніка. Жителі Запоріжжя масово будуть йти до магазинів, аптек, банкоматів, АЗС.

photo1645692480.jpeg photo1645683407.jpeg

 

А в Запорізькому регіоні активізуються диверсійно-розвідувальні групи, через КПП «Чонгар» Херсонської області з боку Криму заходять російські війська що рухаються в напрямку Мелітополя. Через це постановою мерії Запоріжжя вводиться одними з перших в Україні комендантська година.

25 лютого перші військові рф заходять до Мелітополя. Тоді ж з’являються перші цивільні жертви. Ввечері місто вже було повністю в оточенні, але спротив продовжувався – повідомляв Старух.

Наступний день, 26 лютого, став не менш жахаючим для жителів нашого міста. Саме в цей день з’являється інформація, що армія рф підходть до Енергодару й направляю свою реактивну артилерію в сторону ЗАЕС – повідомляв радник міністра внутрішніх справ Денисенко.

27 лютого запам’яталось жорстокими боями за Токмак, у той день постраждало 2 людей. До кінця дня був окупований увесь Бердянський район включно з районним центром

1 березня міський голова Орлов повідомляє що армія рф знаходиться неподалік міста, проте не заходить в нього. Окрім того сильним ударам піддалась Василівка. ЗСУ у свою чергу знищили техніку, особовий склад та боєкомплект на територію бердянського аеродрому

В ніч на 4 березня російські окупанти почали заходити в місто та на околиці АЕС, військовослужбовці в/ч 3042 Національної гвардії України разом із підрозділами ТРО в цю ніч вели запеклі бої за Запорізьку АЕС. 

4 березня о 02:26 ночі третій енергоблок було від'єднано від єдиної енергосистеми. О 05:20 підрозділи ДСНС виїхали на гасіння пожежі в учбово-тренувальному корпусі — 40 осіб та 10 одиниць техніки. Окупанти обстріляли перший енергоблок станції, в результаті там спалахнула пожежа. О 9:00 майданчик Запорізької АЕС було захоплено росіянами.

15 березня до Запоріжжя дісталися перші біженці з обложеного Маріуполя. Українськими воїнами були успішно відбиті атаки загарбників. Херсонська область повністю опинилася під окупацією. Більшість районів перебували без світла, газу та води, в деяких районах припинилося постачання харчів. В той самий час з Енергодару людям було просто заборонено евакуюватись і «зелених» коридорів росіяни не давали.

Квітень-травень не так був багатий на події у Запорізькому регіоні. Українські захисники й захисниці продовжували боронити зайняті рубежі, не даючи просунутись ні на міліметр нашої рідної землі армії окупантів. Основною подією став спротив українських вчителів співпрацювати під окупацією.

Ядерний тероризм

photo1663523000.jpeg

Серпень почався новим видом терору з боку росіян, як для кожного жителя Запоріжжя, околиць, так і для всієї України. Тоді починаються перші провокації та загрози ядерної катастрофи.

2 серпня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що раніше росія прикривалася «живим щитом» із мирних жителів, а тепер використовує Запорізьку атомну електростанцію в якості «ядерного щита». Звідти окупанти атакують українські сили, адже розуміють, що не отримають удару у відповідь. Звичайно, українці не можуть відкрити вогонь у відповідь, інакше станеться жахлива аварія на ЗАЕС. Також голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що ситуація на захопленій російськими окупантами Запорізькій АЕС щодня погіршується та «повністю вийшла з-під контролю». Зазначається, що на атомній електростанції порушені всі принципи ядерної безпеки. 

5 серпня, близько 14:30, окупанти здійснили обстріл поблизу промислового майданчику Запорізької АЕС, під час якого влучили у високовольтну лінію зв'язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС — Запорізька ТЕС. Проте, незважаючи на провокації рашистів, ЗАЕС продовжила працювати й видавати потужність в енергосистему України через лінії, що працюють. Тож, відповідно до пропускної спроможності, було ухвалене рішення щодо розвантаження та відключення від мережі одного із працюючих енергоблоків ЗАЕС.

6 серпня з'явилась інформація, що Запорізьку АЕС заміновано. Російські окупанти на Запорізькій АЕС зайняли всі підвальні приміщення, де ховаються від обстрілу, проте український персонал поки що не має доступу до цих приміщень, тому у разі нових обстрілів у людей немає укриття та перебувають у небезпеці.

1 вересня, після численних провокацій російської армії, на Запорізьку АЕС прибуло представництво МАГАТЕ разом з його головою Рафаелем Гросі.

Пізніше організція опублікуває звіт щодо їх перебування на ЗАЕС. Тоді у МАГАТЕ підтвердили, що росія розмістила військовий персонал, транспортні засоби та обладнання у різних місцях Запорізької АЕС, у тому числі на першому поверсі турбінних залів в енергоблоках 1 та 2. Також вони заявили, що присутність старшого технічного персоналу Росатому може призвести до втручання у нормальну роботу операційного керівництва. Загалом вони закликали припинити обстріл і створити захисну зону навколо станції.

Російські окупанти й донині продовжують використовувати АЕС, як свій щит. Так, вони розміщують свою військову техніку в машинних залах, а в бомбосховища заселяють солдат.

Найстрашніші рани Запоріжжя

30 вересня відбувся перший з ряду найжахливіших терактів окупантів у Запоріжжі. Тоді зранку російські війська цинічно обстріляли гуманітарну колону, яка чекала своєї черги на виїзд на окуповану територію.

Внаслідок страшного терористичного акту загинуло 32 людини і ще 88 було поранено. Саме в цей день президент путін офіційно оголосив про анексію окупованих територій, в тому числі і Запорізької області. На наступний день, 1 жовтня, у Запоріжжі та області було оголошено день жалоби за жертвами агресії росії.

photo1664524370.jpeg

А вже 5 жовтня, «бункерний» підписує закон про входження до складу рф окупованих частин Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

А наступного ранку, 6 жовтня близько 5-ої ранку, російські війська здійснили ще один жорстокий терористичний акт у Запоріжжі – вони обстріляли житлові будинки у центрі міста. Тоді внаслідок ракетних ударів в двох багатоповерхових будинках обвалилися цілі під’їзди. В той день загинуло 20 людей, ще 14 було поранено.

photo1665058512.jpeg

Вже через декілька днів Запоріжжя знову буде оговтуватись від терористичних ударів по житловому сектору. 9 жовтня російські терористичні війська завдали удару по 9-поверховому будинку в Осипенківському мікрорайоні міста, де був зруйнований цілий під’їзд. Також удари завдали й по приватному сектору міста. В той день внаслідок жахливого теракту загинуло 17 людей, ще 89 було поранено.

10.jpg

10 жовтня вночі російські окупанти завдали черговий ракетний удар по Запоріжжю. Було зафіксовано близько семи ракет ЗРК С-300. Внаслідок теракту було зруйновано цілий під'їзд багатоповерхового житлового будинку. Тоді загинуло 8 людей, ще 8 отримали поранення.

photo1665420609.jpeg

В той же день Україна пережила перший масований ракетний обстріл. Під ударом були Київ, Львів, Харків, Запоріжжя. А через напружену ситуацію по всій Україні, у Запоріжжі тимчасово не працюватимуть відділення банків, а також деякі торгові центри та супермаркети. Також по центральному проспекту та на мікрорайонах не працювала низка магазинів.

photo1665408268.jpeg

Після цього в наступні місяці продовжується активний обстріл Запоріжжя й передмістя із ЗРК С-300 з яких досить часто потрапляють в житлові будинки, в інших випадках – просто в поле, що свідчить про принцип «стріляй, а куди потрапить неважливо» - це є основним проявом терористичного режиму рф та окреслює всю суть цієї загарбницької війни.

18 лютого путін підписав закон про інтеграцію Запорізької області в освітню сферу росії, вносячи правки як в своє законодавство, так і створючи умови для подальшого «зомбування» молодого населення окупованих районів.

 

Все це свідчить лише про одне – загарбницька війна, що несе лише жах, бідність й смерть усім – від військового в окопі до звичайного цивільного. Тож бажаємо всім найскорішої перемоги над «імперією зла», деокупацію Запорізького регіону та інших територій, а також повернення додому всіх наших захисників й захисниць.

Віримо в себе! Віримо в ЗСУ! Слава Україні!

 

Просмотров: 1289. Теги: война АЭС обстрелы терроризм военное положение
Поделиться: