Підсумки сесії міськради Запоріжжя: перейменування вулиць, провал заборони УПЦ МП та реорганізація 5-ої лікарні

Опубликовано 2023/04/28 - 12:13

У четвер, 27 квітня, міська рада Запоріжжя провела чергове засідання, на якому прийняли цілий ряд рішень. Так, депутати виділили гроші на ремонт укриттів дитсадків, перейменували близько 50 вулиць і провулків міста в рамках дерусифікації. Однак при цьому ж не підтримали петицію щодо зниження цін на проїзд в комунальних автобусах, а також провалили голосування щодо звернення до Президента та ВРУ про заборону УПЦ МП. Докладніше - "ЗаБор".

Провальне голосування щодо УПЦ МП

Вчора, 27 квітня, на засіданні депутати міськради розглядали подачу звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів щодо заборони в Україні російської православної церкви (УПЦ МП). Однак депутати провалили голосування - із 40 присутніх рішення підтримало лише 20 обранців, передає сайт "061".

Так, деякі депутати заявили, що в цілому підтримують таке звернення однак виникли питання щодо форми цього проєкту рішення. А деякі заявили, що це питання не в їх компетенції.

Відповідне звернення підготували представники “Європейської солідарності”, передає видання "Форпост". Провальне голосування прокоментувала одна із депутаток.

"Маю погану новину! Хоча — це не є новиною, на жаль. Депутати Запорізької міської ради на 18-й сесії знову провалили голосування щодо заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій. Чому, спитаєте? Бо — "недоречно, необгрунтовано, потрібні виклики, не варто турбувати президента такими питаннями під час воєнного стану, і взагалі — у нас свобода слова, совісті та віросповідання……", - висказалась Галина Гончаренко.

Варто зазначити, що це вже друга сесія міської ради, на якій депутати не підтримують заборону церков московського патріархату. Така ситуація склалася і на засідання на початку грудня 2022 року. При цьому, нагадаємо, "ЗаБор" раніше повідомляв, що двоє депутатів обласної ради Запоріжжя блокують прийняття подібної заборони на рівні всього регіону

Перейменування 50 вулиць

Одним із рішень, яке підтримали запорізькі депутати - це перейменування майже 50 вулиць, провулків у місті Запоріжжя. Мова йде про ті назви, що зпов'язані з росією та Республікою Білорусь. Найбільшим змінам піддалися вулиці та провулки Шевченківського району міста. Повний перелік нових назв можна переглянути ТУТ.

Депутати не підтримали петиції містян

Нагадаємо, ще у лютому запоріжці створили петицію з вимогою до міської влади зменшити ціни на проїзд у муніципальних автобусах до 10 гривень. Так, вчора депутати розглянули цю петицію на засіданні, однак вирішили не підтримувати її.

Так, представники управління транспорту пояснили, що економічно обґрунтований тариф на автобусах "Запоріжелектротранс" складає 24 гривні і зазначили, що у інших містах України ціни на проїзд у комунальних автобусах такий же, як і в Запоріжжі, - 12 гривень.

Також депутати не підтримали петицію, якій вимагалося скасувати рішення про реорганізацію лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги (міська лікарня №5).

Нагадаємо, ситуація навколо реорганізації 5-ї лікарні викликала неабиякий резонанс в інфопросторі. Ще 7 грудня 2022 року, на таємній сесії міськради, депутати ухвалили скандальне рішення про так звану "оптимізацію" 5-ї міської лікарні та її приєднання до міської лікарні №6. Після цього рішення колектив лікарні швидкої допомоги подав до суду на незаконність рішення про оптимізацію. І вже 15 грудня 2022 року суд прийняв припинити дію рішення міськради. А вже у березні суд повністю задовольнив позов медиків і визнав рішення міської ради незаконим.

Після цього в.о.мера Анатолій Куртєв, за словами співробітників 5-ї лікарні, незаконно намагався усунути директора Дмитра Івченка, а на його місце поставити Петра Риженка. Однак Івченко, у свою чергу, не погодився з таким рішенням та видав розпорядження про усунення самого Риженка з посади. Вже 2 березня, на території лікарні представники поліції та спецпідрозділу "Кобра" силою відчиняли двері та заходили до адмінкорпусу лікарні. Те саме сталося і 7 березня, тоді Риженко з правоохоронцями та адвокатом все ж таки зайшли до кабінету директора Дмитра Івченка - вони написали один на одного заяви в поліцію. Пізніше стало відомо, що мерія звільнила Дмитра Івченко з посади директора лікарні, однак на цьому конфлікт медиків із владою не завершується.

Депутат склав повноваження

Запорізький депутат та історик Віктор Філас, що пройшов у міськраду від політичної партії "Партія Шарія" подав заяву до міськради про складення своїх повноважень.

"Надійшла від депутата Віктора Філаса заява про складання ним повноважень за власним бажанням", - повідомив під час сесії секретар міськради Анатолій Куртєв.

Зміни до бюджету 2023

Вчора, на засіданні депутати вчергове прийняли зміни до місцевого бюджету на 2023 рік:

- збільшили видатки на капітальні ремонти укриттів у 5-и дитсадочках на 11,7 мільйонів гривень;
- виділили 6 млн гривень на спецтехніку для обрізки дерев;
- виділили 917 тис.гривень на одноразову матеріальну допомогу для дітей-сиріт;
- виділили 617 тис.гривень на сплату судових зборів для виконкому;
- збільшили видатки на придбання спеціальної техніки та обладнання для КП "Зеленбуд" та "Титан" на 12,2 млн гривень;
- виділили 2,8 млн гривень на озеленення міста;
- зменшили фінансування на утримання парків та скверів на 7 мільйонів гривень;
- скоротили підтримку ВПО на 1,1 мільйон гривень;
- зменшили видатки на муніципальний телеканал на 600 тисяч гривень менше, ніж планував;
- студентів ПТУ залишили без стипендій від міськради.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1012. Теги: сессия мэрия горбольница №5 Московский патриархат
Поделиться: