Запорізькі чиновники заблокували заборону московської церкви на території Запорізької області

Опубликовано 2023/04/26 - 09:38

У той час, як на сайті Запорізької міськради  петиція про заборону Української православної церкви московського патріархату набрала необхідну кількість голосів всього за одну добу, два чиновники Запорізької обласної ради загальмували процес прийняття такого рішення на рівні всієї області.

Йдеться про керуючого справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимира Подорожка та  начальника управління юридичного забезпечення облради Єгора Мороза, про це повідомляють "Українські новини". Цих посадовців свого часу були призначені на посади за пропозицією представників нині забороненої проросійської партії «Опозиційний блок», керівництво якої тісно пов’язане з УПЦ московського патріархату, та виступає одним з головних її спонсорів.

Обидва посадовці, шляхом надання офіційних письмових зауважень, фактично заблокували можливість швидкого  розгляду та прийняття проєкту рішення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату на території Запорізької області», поданого депутатом Сергієм Лишенком. Проєкт рішення з приміткою «Зауваження» опублікований на офіційному сайті Запорізької облради 24 квітня 2023 року. 

У «Зауваженнях» Єгора Мороза, які також підтримав Володимир Подорожко, йдеться про те, що Запорізька обласна рада не може розглядати та голосувати за відповідний проєкт рішення, оскільки, на їх думку, документ не відповідає чинному законодавству.

Між тим, у Вінницькій, Житомирській, Львівській та  Тернопільській областях депутати не побачили жодних перешкод для ухвалення подібних рішень. В цих регіонах московська церква була заборонена ще минулого року. У квітні 2023-го  УПЦ московського патріархату також була заборонена в Волинській, Рівненській та Хмельницькій областях

За інформацією джерела в Запорізькій обласній раді керуючий справами виконавчого апарату Володимир Подорожко та  начальник управління юридичного забезпечення Єгор Мороз абсолютно свідомо заблокували процес заборони московської церкви в Запорізькій області. В Аркуші погодження відповідного проєкту рішення, своїми підписами, обидва чиновники засвідчили, що мають до нього зауваження, в той час, як всі інші посадові особи Запорізької облради підписали документ без зауважень.

Попри офіційну заборону «Опоблоку» та введені санкції до частини лідерів цієї політичної сили, які нині переховуються від правосуддя, та за квотою якої обидва чиновники були призначені на посади, Володимир Подорожко та Єгор Мороз й досі не звільнені та продовжують працювати на керівних посадах в апараті Запорізької облради.

Свого часу,  саме за підтримки обох посадовців отримала посаду та була представлена колективу директорка КЗ «Кам’янко-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат», скандально відома депутатка обласної ради Ніна Гурська, котра з перших днів війни перейшла на бік окупантів та вже отримала повідомлення про підозру від Запорізької обласної прокуратури за колабораціонізм та впровадження стандартів російської освіти.

У квітні цього року обидва посадовці опинились у центрі гучних скандалів, які представники Запорізької громадськості також пов’язують з їх співпрацею з московським патріархатом.

Єгор Мороз, котрий свого часу опрацьовував питання передачі Запорізькій єпархії московського патріархату однієї з будівель Запорізької обласної дитячої лікарні, потрапив в поле зору запорізьких ЗМІ, як посадовець, котрий маючи оклад в 10,5 тис. грн, під час війни придбав люксове авто за 1,7 мільйона гривень

Ім’я Володимира Подорожка фігурує у кримінальній справі щодо закупівлі в період блекауту одним з запорізьких освітніх закладів генератора за ціною втричі вищою за ринкову

На ситуацію з блокуванням заборони московської церкви в Запорізькій області вже відреагували представники місцевих волонтерських організацій та ветерани війни. Вони готують запити до правоохоронних органів та вимагають звільнення Володимира Подорожка та Єгора Мороза з посад  і в разі відсутності належної реакції з боку влади обіцяють вдатись до непопулярних заходів поза юридичною площиною.

Просмотров: 2305. Теги: Егор Мороз Владимир Подорожко
Поделиться: