Підсумки сесії міськради Запоріжжя: гроші на патологоанатомічне бюро, скандальне голосування й мобілізація з Мунвартою

Опубликовано 2023/11/30 - 17:08

В Запоріжжі вчора пройшла чергова сесія міської ради. Так, депутати знову виділили кошти на дрони для українських військових - 5 млн гривень. Також виділили гроші на ремонт укриттів та ремонт будинку в центрі міста, що знаходиться під загрозою руйнації. Й водночас із цим виділили кошти на патологоанатомічне бюро. Разом з цим депутати провалили голосування щодо заборони представників проросійських партій в органах самоврядування. Найрезонанснішим рішенням стало долучення Мунварти до мобілізаційних заходів. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" вже писав про певні рішення, які були ухвалені вчора, 29 листопада, на черговій сесії. Так, в Запоріжжі змінили назви двом вулицям - таким чином у Запоріжжі з'явилась перша вулиця на честь героя УПА. Також депутати розглянули петицію щодо розділення повітряних тривог, однак не підтримали її. Водночас запорізькі обранці підтримали проведення громадських слухань щодо бюджету Запоріжжя на 2024 рік.

Варто зазначити, що найрезонанснішим рішенням, яке ухвалила міська рада Запоріжжя, стало те, що тепер КП "Муніципальна варта" долучиться до мобілізаційних заходів й буде ходити по домівках і допомагати з мобілізацією військкоматам.

Гроші на ЗСУ, укриття та ... патологоанатомічне бюро

Як повідомляє пресслужба мерії Запоріжжя, на сесії депутати здійснили розподілення коштів.

Так, зокрема, виділили 5 мільйонів на дрони для військових. Таким чином обсяг фінансування програми обороноздатності у 2023 році вже перевищує 276 мільйонів гривень (з них понад 32 мільйони спрямовано на закупівлю дронів).

Також було виділено кошти для софінансування ремонту укриттів у 5 медзакладах (з бюджету міста виділено 21,5 мільйона, загальна сума софінансування - 95 мільйонів). Ще в рамках софінансування виділили 5,3 мільйона на ремонт сховищ на об’єктах КП "Водоканалу" (загальна сума софінансування міста і держави становить майже 21,3 мільйона).

Повідомляється також, що депутати виділили понад 7 мільйонів гривень на роботи в аварійному будинку на Соборному, 234, що знаходиться під загрозою руйнації.

Також депутати погодили перерозподіл видатків по Програмі "Охорона здоров'я" зі збільшенням фінансування на заробітну плату медичних працівників та забезпечення хворих:

- більше ніж 5 млн грн - на оплату праці співробітників медичної сфери;
- 3,1 млн грн - на підгузки для осіб з інвалідністю;
- 406 тисяч грн - на медичні вироби для хворих на ревматоїдний артрит.

Окремо було винесено питання реконструкції інфекційно-боксованого діагностичного відділення 5-ї міської дитячої лікарні з обсягом видатків – 47 мільйонів гривень (субвенція з обласного бюджету – 35,6 мільйона гривень та співфінансування коштом бюджету міста – 11, 8 мільйона гривень).

Цікаво, що депутати виділили близько 1,4 мільйона гривень на КНП "Патологоанатомічне бюро":

- 760 тис.грн - на реконструкцію аварійної котельні;
- 600 тис.грн - на проєктно-кошторисну документацію під капітальний ремонт приміщень допоміжного корпусу та відділення рідких ізопів.

Провал заборони представників проросійських партій

Одним із питань, яке виносилось на голосування - це заборонити депутатам, які є представниками заборонених в Україні партій, займати керівні посади в органах місцевого самоврядування. Так, в Запоріжжі є керівники, які раніше входили до заборонених партій (ОПЗЖ і т.д.).

Однак депутати не підтримали таку пропозицію й голосування було провалене.

Публічні звіти для заступників міського голови та директорів КП

Голова фракції "Слуга народу" Регіна Харченко під час сесії висунула ідею провести публічні звіти заступників міського голови, директорів департаментів та керівників комунальних підприємств перед тим, як буде представлений проєкт бюджету міста на 2024 рік.

Депутатка відзначила, що кожен заступник міського голови, керівник департаменту, а також директор комунального підприємства повинні публічно представити свої звіти за рік перед депутатами. На цій події обов'язково повинні брати участь представники громадськості та журналісти.

В.о.мера Анатолій Куртєв запропонував конкретизувати строки та визначити тиждень, протягом якого буде проведено публічне звітування.

Нові депутати

До Запорізької міської ради увійшли два нові депутати. 

Місце Віктора Тлєушева від "Слуги народу" посів Владислав Погорєлов – активіст, лідер громадської організації "Автоєвросила" у Запоріжжі.

Від партії "Єднання" долучився Дмитро Веліканов. Він зайняв крісло депутатки Марини Лісової. Варто зазначити, що раніше Веліканов був керівником муніципального телеканалу "МТМ", потім телеканалу "ТВ-5". До цього часу був депутатом Запорізької районної ради. Його одразу було включено до складу однієї з комісій виконкому.

Перед початком сесії новим депутатам видали посвідчення і вони стали до виконання своїх обов’язків.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2005. Теги: сессия мэрия
Поделиться: