В Запоріжжі нова серія перейменувань: вперше вулиця міста отримала назву на честь героя УПА

Опубликовано 2023/11/30 - 10:13

На сесії міської ради Запоріжжя депутати ухвалили перейменування низки вулиць.Так, в Запоріжжі вперше вулицю назвали на честь героя УПА - таким чином була змінена назва вулиці Лізи Чайкіної, однієї з центральних вулиць Заводського району. Також було перейменовано вулицю запорізького спортсмена, надалі ім'ям видатного спортсмена (Якова Пункіна) планують назвати іншу вулицю. Докладніше - "ЗаБор".

Вчора, 29 листопада, в Запоріжжі пройшла чергова сесія міської ради. Тут депутати ухвалили низку рішень, серед яких перейменування двох вулиць міста.

Так, було змінено назву вулиці Лізи Чайкіної на честь Мирослава Симчича.

Варто зазначити, що родина Мирослава Симчича жила у Запоріжжі, коли він був у концтаборах. 32 роки колишній повстанець (сотенний УПА) провів у радянських тюрмах. А з 1985 року разом із родиною жив у Запоріжжі та працював на комбінаті "Запоріжсталь". Під кінець 80-х років він приєднався до розбудови національно-визвольних організацій - Братства УПА та Народного Руху України в Запоріжжі. Згодом він переїхав з родиною на Івано-Франківщину. Визнаний "Героєм України", він помер у січні цього року, доживши до 100 років. Про нього навіть є документальний фільм "Війна Мирослава Симчича".

Його син, Роман Симчич, наразі вступив до лав ЗСУ і захищає незалежність України від російських загарбників.

Варто зазначити, що на відміну від Симчича, Чайкіна ніколи не була у Запоріжжі й ніяк із містом не пов'язана.

Також було перейменовано вулицю Якова Пункіна – на вулицю Артема Присяжнюка, який загинув, захищаючи Україну. Як пояснила на сесії депутатка Інна Пінчук, у подальшому планується перейменувати вулицю Дивногірську на вулицю Якова Пункіна, олімпійського чемпіона з греко-римської боротьби та видатного запорізького спортсмена. Пояснюють це тим, що Пункін жив саме у Вознесенівському районі Запоріжжя на, тому логічніше перейменувати саме тут вулицю на його честь. Варто зазначити, що на вулиці Дивногірській також розташований обласний спортивний інтернат і встановлено меморіальну дошку видатному запоріжцю Якову Пункіну.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1521. Теги: переименование
Поделиться: