Російський генерал-майор Іван Попов торік був звільнений та засуджений до 5 років ув'язнення за розкрадання 1,7 тисяч тонн металу, котрий призначався для зведення обороних споруд на Запорізькому напрямку. Нині окупаційна адміністрація Мелітополя, намагаючись убезпечити себе, стала на його захист. Як вважають ЗМІ, вона була задіяна в дерібані коштів на оборонних укріпленнях. Докладніше – "ЗаБор".
Окупаційна адміністрація Мелітополя вимагає звільнити колишнього командувача 58 армії рф, генерал-майора Попова, котрого було засуджено до 5 років ув'язнення за продаж 1,7 тисячі тонн металу, що надійшов на окуповані території в якості гуманітарної допомоги.Про це повідомляють ЗМІ.
Металоконструкції мали використовуватись для укріплення оборонних споруд в окупованих районах Запорізької області. Натомість їх було продано. Окрім Попова у справі також фігурували підприємець із Краснодарського краю та офіцер Південного військового округу рф. Самого Попова звинуватили у масштабному шахрайстві. Його було звільнено та ув'язнено.
Деякі російські телеграм-канали заявляли, що ув'язнення Попова – це політична розправа.
Однак в січні цього року виявилося, що потерпілої сторони у справі немає. Окупаційна адміністрація захопленої частини Запорізької області офіційно заявила, що жодного збитку регіону дії генерала не принесли.
“Запорізька область відмовилася визнавати себе потерпілою стороною у справі генерала Попова, оскільки жодної шкоди регіону він не завдав, а навпаки, його дії допомогли зупинити наступ української армії, яка рвалася до міст Запорізької області. Таким чином, із кримінальної справи зникла потерпіла сторона, а якщо немає потерпілого і шкоди, то немає і складу злочину”, - йшлось у заявах окупаційної адміністрації Мелітополя.
Нині ж окупаційна адміністрація Мелітополя назвала вирок Попову несправедливим і вимагає звільнити російського генерала-крадія.
“Запорізька область, визнана потерпілою стороною, подала скаргу з проханням скасувати вирок і повернути справу на новий судовий розгляд”, - пишуть окупанти.
Цілком очевидно, що такі кроки з боку окупаційної адміністрації є не стільки жестом довіри до Попова, скільки спробою зберегти власні посади та уникнути нових розслідувань.
Адже викриття розкрадань на оборонних об’єктах тягне за собою нові звільнення - вже серед цивільного апарату окупаційної влади.
Як повідомлялось, ім'я мелітопольського гаулятера Євгенія Балицького раніше вже фігурувало в корупційних скандалах..
Як повідомляли російські телеграм-канали, свого часу слідчий комітет рф порушив кримінальну справу за фактами виявлених зловживань ГУП "Батальйон імені Судоплатова", котрий вважається підрозділом особистої охорони Балицького.
Обвинувачення були пов’язані із зникненням матеріальних цінностей, виділених на організацію оборонних споруд регіону, а також на забезпечення та фінансування самого "Добровольчого батальйону імені Судоплатова".