Секретар міськради, виконуюча обов’язки мера Запоріжжя Регіна Харченко відзвітувала про свою роботу на посаді. Серед здобутків Харченко виділяє: залучення понад 500 мільйонів гривень від міжнародних партнерів, початок будівництва фортифікацій Запоріжжя, виділення понад чверть мільярда гривень на допомогу ЗСУ, отримання 6 млн евро на когенераційні установки. Регіна Харченко запевняє, що Запоріжжя буде з теплом і водою, але каже, що треба готуватися до блекауту. Багато проблем вона просто окреслює і не пропонує рішення. А про деякі взагалі намагається не казати. А от запоріжці в опитуванні доволі критично ставляться до нової в.о.мера. Детальніше – "ЗаБор".
Нагадаємо, що "ЗаБор" у квітні цього місяця, першим зі ЗМІ повідомив, що на наступній сесії міськради можуть обрати нового секретаря міськради (а за сумісництвом - і в.о. мера). За інсайдерською інформацією, саме Офіс Президента затвердив кандидатуру депутата Регіни Харченко. Після закінчення позачергового засідання міської ради Запоріжжя 24 квітня, новообрана секретар міськради Регіна Харченко та голова Запорізької ОВА Іван Федоров провели спільний брифінг
Як бачить та оцінює свою роботу міська влада Запоріжжя?
7 серпня в.о. мера Запоріжжя Регіна Харченко зібрала журналістів на брифінг, з нагоди своїх 100 днів на займаній посаді.
Бесіда с журналістами тривала півтори години, мала формат доповіді очільника мерії і вже потім журналісти змогли поставити пані Харченко запитання. Основна початкова теза її брифінгу – «Запорізький регіон це один з прифронтових регіонів, в якому можна чесно сказати, що ми, виконуємо всі задачі», «Якщо ми щось робимо для людей, треба почути їх думку». Вона зазначила, що за цей термін головування містом є досягнення та питання, які ще потрібно вирішувати у майбутньому.
До досягнень в роботі мерії Регіна Харченко віднесла питання:
- допомога в будівництві фортифікаційних споруд, зазначивши, що Запорізький регіон виділяє близько 2 млрд. грн. на оборону:
- 50 млн. грн вже були конвертовані в дрони і передані військовим;
- завдяки співпраці з міжнародними партнерами було залучено 500 млн. грн. З яких 4-5 млн грн для КП «Водоканал» (енергоефективне обладнання, для регулювання тиску в системі, щоб система водопостачання була менш енергозатратною):
- буде побудований та відкритий міський молодіжний центр;
- будуть встановлені автономні сонячні панелі на одну із дитячих лікарень міста;
- залучено інвестора з сумою 630 000 євро для комплексної заміни зовнішнього освітлення Дніпровського району (потім почнеться робота в інших районах);
- до кінця цього року буде встановлено 4 інклюзивні майданчики у парках різних районів міста: парк Перемоги, парк Клімова, парк Національної гвардії України;
- буде видано мораторій на встановлення тимчасових споруд на проспекті Соборному;
- буде розроблено для запоріжців смарт-карту мешканця міста, вона буде включати і можливість оплати проїзду в міському транспорті;
- облаштування транспорту валідаторами;
- планують перейменувати 137 вулиць;
- за 100 днів роботи було викладено 13 000 кв. м. асфальтного покриття.
Також Регіна Харченко зазначає, що: «ми маємо надавати допомогу військовим, в контексті техніки чи залучення співробітників комунальних підприємств, якщо це потрібно для вирішення якихось нагальних питаннях. До кінці 24 року, ми плануємо передати на потреби військових України близько 400 млн. грн.».
Окремо про мораторій на встановлення МАФів у Запоріжжі. Відповідний проєкт рішення на сесію вже готують, повідомила секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко. Так, мораторій заборонить встанволення нових кіосків на центральному проспекті, наголошує Харченко.
Що з бюджетом Запоріжжя? Нагадаємо, що голова ЗОВА зазначав, що Запоріжжя - це місто фактично банкрут. Але секретар міської ради запевняє, що від початку року план надходжень перевиконується на 8%.
Що ще не зроблено:
- Є проблема з відбудовою будинків, які були зруйновані внаслідок російських атак. Свого часу, за кошти запорізької міської ради були підготовлені проектно-кошторисні документації, вони вже готові, громада надала кошти, подальші етапи відбудови, якими займається агенція з питань відновлення, яка взяла на себе функцію замовника для реалізації цього будівництва, і саме вона обирала підрядні організації, сплачувала кошти. Бо у міської ради немає ресурсу сплачувати 110-120 млн. грн. на відбудову одного багатоквартирного будинку.
Але за словами Регіни Харченко, міська влада продовжує виплачувати людям по 10 000 грн на оренду житла.
- Залишається проблема стосовно атмосферного повітря, яка для Запоріжжя є дуже болючою. Влітку вона загострюється через високу температуру повітря та велику кількість пожеж. Наразі поетапно розробляється програма по зниженню викидів. Окрім цого, є спеціалізовані державні органи, які теж проводять заміри. Проте, як зазначає в.о. мера, не все, в контексті повітря, залежить від чиновників Запорізької міської влади;
- Є проблеми з громадським транспортом. Наразі немає достатньої кількості техніки, щоб замінити всіх приватних перевізників. На це також впливає процес мобілізації;
- Запоріжжя має бути готовим до тотальних блекаутів.
На питання журналіста, стосовно роботи з 1 вересня укриттів, які розташовані в школах, було отримано таку відповідь від пані Регіни: «Це питання вирішують на місцях самі навчальні заклади, як правильно розмістити дітей та надати можливість мешканцям міста мати змогу, під час повітряної тривоги, туди потрапити».
Стосовно найскандальніших питань і претензій громадськості (теми про закриття шкіл та оптимізацію медзакладів) вона їх…. не стала торкатися.
А про те, чому дитячі садки відкривають лише на три години і як це може вирішити питання для батьків, які весь день працюють, вона відповіла: "Сади хоч на 3 години відкривають заради дітей, щоб вони контактували та нормально розвивалися, спілкувалися".
Такий був звіт першої жінки-керівниці Запорізької мерії за перші сто днів роботи.
"ЗаБор" провів своє опитування запоріжців, як вони оцінюють перші сто днів роботи Регіни Харченко на посту в.о. мера Запоріжжя. В опитуванні прийняли участь більше чотирьох тисяч користувачів. Найбільше голосів набрав пункт "поки ще не склали свого враження" (38%). А от поганою та гірше нікуди її роботу оцінюють загалом 37% запоріжців.