Очільник однієї з військових адміністрацій Запорізької області став фігурантом справи про держзраду (фото)

Опубликовано 2023/09/19 - 16:27

Ще влітку розгорівся скандал навколо очільника військової адміністрації Токмака Олександра Чуба, через його зарплату та виплати ВПО. Тепер стало відомо, що у правоохоронних органах відкрито справи за статтями заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем та держзрада. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, влітку 2023 року розгорівся скандал через очільника військової адміністрації Токмака Олександра Чуба. Так, стало відомо, що в нього за рік роботи на посаді зарплата перевищила оклад в понад 3 рази й він отримав більше півмільйона гривень. Таким чином його заробітна плата перевищила зарплату Президента України.

Пізніше стало відомо, що окрім надбавок для себе й своїх співробітників, голова ВА ще й оформив виплати ВПО. Водночас переселенці з Токмацької громади заявляють, що потреби громади не забезпечуються, а бюджетники скаржаться на невиплати зарплат.

Після цього з'явилась інформація, що виконком вирішив купити авто за майже 750 тисяч гривень. А ще пізніше на сервісі закупівель "Прозорро" "ЗаБор" знайшов тендер від 4 липня від Токмацького виконкому на замовлення реконструкції ділянки водопроводу в місті, яке наразі знаходиться під окупацією російських військ. Очікуваною вартістю на проведення робіт вказано - 571 789 гривень (понад півмільйона гривень).

Як повідомляють джерела в правоохоронних органах "ЗаБор", на запит, що був надісланий до Запорізької ОВА щодо цього, там повідомили, що не знайшли ознак корупційних дій.

Тепер джерела "ЗаБор" повідомили, що правоохоронні органи відкрили провадження на Олександра Чуба.

Так, Нацполіція та Запорізька обласна прокуратура відкрили справи за статтею ч. 4 ст. 191 КК України (Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану). Покарання за цією статтею - позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також провадження щодо Олександра Чуба відкрило й СБУ, однак за ч.2 ст. 111 (Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України). Покарання за статтею - позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1839. Теги:
Поделиться: