Чиновники Токмацької військової адміністрації отримують не тільки великі зарплати, а ще й виплати як ВПО

Опубликовано 2023/07/25 - 12:54

В соцмережі публікація про розміри заробітних плат посадовцям Токмацької міської військової адміністрації й особисто голові ВА викликала великий резонанс в громаді. Дійшло до того, що голова ВА Олександр Чуб спробував виправдатися за свою зарплату, але з’ясувалося, що окрім високих зарплат посадовці ще й отримають і виплати, як ВПО. Детальніше - "ЗаБор".

Нещодавно у ЗМІ вибухнув скандал, що чиновники Токмацької міської військової адміністрації нараховували собі 200%  премій, мали додатково надбавку на рівні 80% та інші виплати - на рівні 46% до посадового окладу.

За 11 місяців 11 чиновників окупованого Токмака отримали виплат на загальну суму 3 млн 585 тис. 814 грн, зокрема виплати керівнику Токмацької міської військової адміністрації за цей період  склали 670 тис. 944 грн.

У середньому один фахівець цієї адміністрації отримував  виплати на рівні 30 тис. грн на місяць, а керівний склад – на рівні 60 тис. грн/місяць.

Олександр Чуб вирішив назвати своє виправдання роз’ясненням, наголосивши, що ЗМІ займаються маніпулюванням, витягнувши цифри із контексту із відповіді на запит народного депутата України, яку оприлюднено не було.

Насправді до Токмацької міської військової адміністрації надходив запит не одного народного депутата України, а групи народних депутатів, з повною відповіддю можна ознайомитись на офіційному сайті Верховної Ради України.

Заробітна плата цього керівника, згідно з офіційною відповіддю, за повних 11 місяців та неповного травня (нагадаємо Чуб О.О. був призначений на посаду 12.05.2022 року), склала 670 944 грн. Але виплачено йому було 540 110 грн.

До речі,  відомо, що в цей складний для нашої країни час переважна більшість високопосадовців не отримують жодних додаткових виплат, крім посадового окладу.

Олександр Чуб же наголошує на тому, що в нього усе по закону і щобільше, він заявляє, що не сам нараховує собі ці гроші. "По-перше, жоден посадовець в Україні, згідно з законодавством, не може сам собі нараховувати ЗП. Я найманий працівник, який уклав трудовий договір, з роботодавцем яким виступає ЗОДА. Саме в цьому договорі прописано умови оплати праці, регламентовані Постановами КМУ. Тож, я ніяк не "назначаю сам собі премії та надбавки", - пише Чуб. І як нам пояснили в ЗОВА і в інших військових адміністрація, це правда. Він самостійно собі не нараховує. Але… від надбавок він має право відмовитися. Це не буде вважаться злочином. А от премії йому нараховує… його заступник. Так, їх він подає на затвердження в ЗОВА і пропонує до них аргументацію преміальних. У випадку Чуба – це  297 тисяч гривень, що майже вдвічі більше його посадового окладу.

А от вже нарахування своїм підлеглим голова військової адміністрації робіть сам, розповіли в інших ВА. Тобто і своєму заступнику й іншим - це робить Чуб. Так, заступнику було нараховані виплати у розмірі 452,62 тис. грн, а керівнику апарату – 508,614 тис. грн.

Взагалі в Токмацькій військовій адміністрації працює 11 осіб.  І загальна сума нарахувань становила 3 млн 585 тис. грн. Виплачено було 2 млн 886,5 тис. грн

Є також два фахівці юридично-кадрового забезпечення, тобто на 11 осіб, що працюють, є два фахівці з кадрів.

Цим чиновникам обсяг премій, надбавок та інших виплат, в кілька разів перевищує їхні посадові оклади. Так, у заступника і керівника апарату розмір премій вдвічі перевищує посадовий оклад. І більш того, "інші" виплати у керівника апарату Ольги Удод в 4 рази перевищили оклад. 

Цікаво, що згідно з даними про виплати ВПО, та ж сама Ольга Удод отримала ще 70 тисяч виплат, як ВПО за той рік. 

Майже та ж сама ситуація і по Світлані Уманській (начальнику відділу загального організаційного забезпечення). В неї теж "інші" виплати  перевищили оклад в 4 рази. Більш того разом із премією, вони перевищили посадовий оклад вже у 6 разів. Окрім того, чиновниця отримала за 2022 рік як ВПО ще 112 тисяч гривень.   

У своїх коментарях мешканці Токмацької громади просто обурені й звинувачують Олександра Чуба у відсутності совісті при нарахуванні таких непомірних у воєнний час виплат. 

Нагадаємо, що переселенці з Токмацької громади заявляють, що потреби громади не забезпечуються, а бюджетники скаржаться на невиплати зарплат

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2228. Теги:
Поделиться: